Anasayfa / Güncel / Başkan Mutan: “Pamuk eller cebe”

Başkan Mutan: “Pamuk eller cebe”

baskan-mutan-bolge-devlet-hastanesinin-onune-yapilmasi-gereken-yol-projesi-icin-aciklamalarda-bulunuyor

Başkan Mutan: “Pamuk eller cebe”

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan yapımı devam eden Bölge Devlet Hastanesi’nin önüne yapılması gereken yol projesi kapsamında bir basın toplantısı düzenleyerek; “Pamuk eller cebe” dedi.

Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan; geç kalınmadan yapımı devam eden Bölge Devlet Hastanesi’nin önünde yol olmadığını, Belediyenin bütçesinin bu projeye yetmeyeceğini ifade etti. İl Özel İdare’ye bir yazı yazdığını dile getiren Başkan Mutan; “Yapımı devam eden hastanemizin yola ihtiyacı var. Bu yol yapılana kadar ısrarla açıklamalarıma devam edeceğim. Hastane yolunun yapılması noktasında gecikmeden İl Özel İdaresinden ilin siyasi büyüklerinden, mevcut hükümetin vekillerinden kamuoyu aracılığı ile yardım talebinde bulunuyorum” dedi.

Ömer Faruk Mutan sözlerine şu şekilde devam etti:

“Ayhan Gider ile görüştüm, Bülent Turan’ın sanırım basın yoluyla konu ile ilgisi oldu. Çanakkale’de duble yolları yapan Kalyon İnşaat’tan bu ile bir hayır yapmasını istedim. Onlar da İntepe Bölgesinde 50 ağaçlık bir orman yapmaya çalıştı ancak fidanların yarısı kurudu. Kuruyanları tekrar diktiler ancak Kalyon İnşaat bu şehirden kazandığını fitre yoluyla, bağış yoluyla şehre geri ödemelidir. İlgili firma karayollarına yazın, biz hak edişi alır ve yolu yaparız dedi ancak karayolları yol ağının dışında olduğunu bildirdi. Maalesef sonuç vermedi. Belediyenin de parası yok. Eğer bu yolu Belediye yapacaksa ancak seneye ihalesi yapılabilir. Çünkü kaynak bulmam gerekir. Bu yol yapımını daha öne çekmemiz gerekmektedir. Ben de İl Özel İdaresi’ne bir yazı yazdım. Genel Sekreterliğe bir irade beyan ederek İl Genel Meclisi Üyelerini seçiyorsam, ben onlara oluşacak İl Özel İdaresi bütçesinin harcanması ve tasarrufu konusunda onlara aklımı teslim ediyorum demektir. Ayrıca harcamayı denetleyebilirim, İl Özel İdare de harcamaları açıklamalıdır.  İl Özel İdaresi bütçesi köy bütçesi değildir. Kepez’de bir ilk okul yapılıyor, ancak müteahhit zayıf çıktığı için yeniden ihale edilecek. İl Özel İdare bu yolu da yapabilir. Bu yol sadece Kepez halkının kullanacağı bir yol değildir.  Bu hastaneye bütün köy ve ilçelerden hasta gelecek. İl Özel İdare bütçesinden bu hastanenin yapılamayacağı tarafıma bildirildi. Neden biz meclis üyesi seçiyoruz o zaman? Yazımın cevabının gelmesi 15 günü bulur ancak genel sekreterlik bana yapılamayacağını zaten bildirdi. Ben gerekçelerle yazımı yazdım, cevabını bekliyorum. İl Özel İdaresi bütçesinden bu yol yapılabilir.  Sayın Valim bana bir yazı gönderdi ve 3 aylık süreç içerisinde hastanenin açılacağını ve yolu yapmam gerektiğini tarafıma bildirdi. Ancak Belediye’nin mevcut bütçesi buna yeterli değil. Düşünüyorum ki İl Özel İdare Sayın Valimizin talimatı ile harekete geçecektir. Hastane madem 18 Mart’ta açılacaksa pamuk eller cebe diyorum, Belediyenin parası yok. Bundan on sene önce Lapseki- Çanakkale arası karayolu yapımı için İl Özel İdaresi Karayollarına para aktardı. Onu yapan bunu da yapar diye düşünüyorum.”

MUTAN’DAN  ALTINOK’A DA GÖNDERME

Ak Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok’un Dünya Şehircilik Günü kapsamında yayımladığı mesajda belediyeye gönderme yaptığını ifade eden Başkan Mutan; “Alper Altınok, Dünya Şehircilik Günü kapsamında bir mesaj yayımladı. Kendisinin herhalde başkanlığa niyeti var, benim bir daha niyetim yok. Bu mesajda görüyorum ki biraz bize göndermeler yapılmış. Kendisi ile telefonda görüştük. Kepez’de kaç çocuk parkı var dedim. Bilmiyor… Kepez’de metrekareye ne kadar yeşil alan düşüyor diye sordum. Onu da bilmiyor. E peki engelleri kaldıracağız, alt yapıyı yapacağız diyorsun. Sen gel ben sana verileri vereyim. Sen verilere dayanarak konuş ki daha inandırıcı ol. Parti Binaları hemen belediyemizin yanında; iyice yaklaştık dedi. Ben de sınırı çizdin ancak oraya kadar gelirsin dedim.”

Çanakkale Belediyesi tarafından Cumhuriyet Gazetesine verilen destek reklam ilanı ile ilgili görüşü sorulan Mutan; “Ben Cumhuriyet Gazetesine yapılan bu operasyonu tıpkı Ergenekon gibi kumpas olarak değerlendiriyorum. Yapılan operasyonun savcısı FETÖ’den yargılanıyor. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” dedi. (Dilek Akşen)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de Siirt Kurtalan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale gezileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif