Anasayfa / Güncel / Ömercioğlu’ndan Gökhan’a reklam eleştirisi

Ömercioğlu’ndan Gökhan’a reklam eleştirisi

dsc_0251

Ömercioğlu’ndan Gökhan’a reklam eleştirisi

AK Parti Belediye Meclis Üyesi ve Meclis Grup Başkan Vekili Av. Tülay Ömercioğlu,  Çanakkale AK Parti İl binasında yaptığı basın açıklamasında; Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan operasyon kapsamında Cumhuriyet Gazetesine şehrin Belediye Başkanı sıfatıyla verdiği destek reklam ilanıyla ilgili sert eleştirilerde bulundu.

Ömercioğlu’nun yaptığı açıklamanın noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz…

Konu: Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın Cumhuriyet Gazetesi İlan Reklam Desteği

Çanakkale Belediye başkanı Ülgür Gökhan, yanlışlarına şehrin belediyesini de alet etmektedir. Daha önce PKK’ya yardım ettiği için tutuklanan ve kayyum atanan Sur Belediye Başkanı ile imzaladığı protokolü tüm tepkilere rağmen iptal etmemiştir. HDP barajı geçtiği için şehrin belediye başkanı sıfatıyla şükür pilavı dağıtmış, Çanakkale belediyesinin kutlama ilanlarında HDP’nin kurumsal renklerini kullanmış, buna tepki gösterenlere de ‘bundan sonra hep bu rengi kullanacağım’ demiştir. Her geçen gün yeni bir skandalla gündeme gelen CHP’li Çanakkale Belediye başkanı geçtiğimiz aylarda PKK’ya çalışan belediyelere devletin atadığı kayyumu tanımıyorum, muhatabım değil demişti ve bu söyleminden dolayı da hakkında şikayetler olmuştur.

Ülgür Gökhan, üzülerek söylemek isterim ki bugün yeni bir skandalla gündeme gelmiştir. Çanakkale Belediyesi Başkanı sıfatıyla Cumhuriyet Gazetesine bir destek ilan reklamı vermiştir. Ülgür Gökhan belediyenin kasasından, tüm halkı ilgilendirmeyen bir konuda böyle bir harcama yapamaz. İlla da ‘FETÖ/PDY ve PKK/KCK’dan yargılananlara ve gazeteye destek olacaksa da kendi isim veya kendi parti grupları adına, kendi ceplerinden çıkacak para ile bu reklam ilanını verebilirler.

İlan reklam verdiği Cumhuriyet Gazetesi son 3 yıldır Türkiye Cumhuriyeti devletine adeta düşmanlık eden bir yayın politikasını benimseyerek terör örgütleri FETÖ/PDY ve PKK/KCK’nın sesi olmuştur. Üzülerek belirtmek isterim ki 90 yıllık Cumhuriyet gazetesi çizgisini artık tamamen kaybederek bugünkü haline gelmiştir. Bu yüzden de gazetenin 9 yöneticisi ‘FETÖ/PDY ve PKK/KCK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek’ suçlarından tutuklanmıştır. Cumhuriyet Gazetesinin son 3 yıldır yaptığı gazetecilik değildir. Çünkü manipülasyon ile gerçeği perdeleyip terör örgütlerinin amacına uygun hareket etmek, iç kargaşa çıkartmak ve ülkeyi yönetilemez hale getirmek kesinlikle gazetecilik değildir. Gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla açıklamanın, devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla temin etmenin basın özgürlüğü olmadığı, bizzat basın özgürlüğü adı altında psikolojik operasyon olduğunu geçtiğimiz günler bize göstermiştir.  Bu çerçevede Cumhuriyet Gazetesi’nin son 3 yıldır yaptığı manipülasyon ile gerçeği perdelediği, terör örgütleri FETÖ/PDY ve PKK/KCK amacına uygun hareket ettiği, iç kargaşa çıkartmaya ve ülkeyi yönetilemez hale getirmeye yönelik haberlere imza attığını görüyoruz.

FETÖ’nün yayın organı olan Zaman Gazetesi ile aynı başlıkları manşet olarak atan FETÖ/PDY ve PKK/KCK’ya adeta kol kanat geren Cumhuriyet Gazetesine ilan vermekle de yetinmeyen Ülgür Gökhan, tutuklu yöneticilerine de Türkiye Cumhuriyeti Devleti mahkemelerini adeta tanımayan bir üslupla “Bu bir yargılama değildir. Yargının bağımsızlığı ile alakası yoktur. Bu bir yargı marifetiyle işkencedir” diyerek sahip çıkma cüreti göstermektedir. Şimdi sormak istiyorum dün devletin atadığı kayyumu, bugün de mahkemelerin verdiği kararı tanımayan Ülgür Gökhan ne yapmaya çalışmaktadır? Hakkında yakalama kararı olan Can Dündar’a dün ödül veren bugün FETÖ/PDY ve PKK/KCK’ya yayınlarıyla kime hizmet ettiği ortada olan Cumhuriyet gazetesine şehrin belediye başkanı sıfatıyla beyanlarıyla ve ilan reklamlarla sahip çıkan Ülgür Gökhan neyin diyetini ödemektedir? Çanakkale’nin adını, Çanakkalelerin parasını nasıl bu şekilde hoyratça kullanabilmektedir? Çanakkale halkı bunları unutmayacaktır.

(Dilek Akşen)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif