Anasayfa / Spor / Çanakkale’den Dünya Şampiyonluğuna

Çanakkale’den Dünya Şampiyonluğuna

yildiray-uguralÇanakkale’den Dünya Şampiyonluğuna

Çanakkaleli 9 yaşındaki karateci Yıldıray Uğural, Gürcistan’daki karate şampiyonasında 375 sporcu arasından sıyrılarak altın madalyanın sahibi oldu. Uğural, kendisine şampiyonada yarışması için gerekli desteği veren Gestaş yetkililerine teşekkür etti.

Gestaş’ın desteğiyle Gürcistan’ın Batum kentinde düzenlenen Dünya Shotokan Karate Kupası’nda mücadele eden 9 yaşındaki minik karateci Yıldıray Uğural, Dünya Şampiyonu oldu. Gürcistan’daki şampiyonada 25 kilo minikler 8-9 yaş kategorisinde tatamiye çıkan Uğural, Dünya Shotokan Federasyonu Karate Kupası müsabakalarında rakiplerini bir bir devirerek altın madalyanın sahibi oldu. Gestaş’ın desteğiyle Dünya şampiyonluğuna uzanan Çanakkaleli minik karateci, Gürcistan’da ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırarak göğsümüzü kabarttı. 375 sporcu arasından sıyrılarak Dünya Şampiyonu olan Yıldıray Uğural, kendisine burada mücadele etme konusunda destek veren Gestaş yetkililerine teşekkürlerini iletti.

TAKIM HALİNDE AVRUPA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

Çanakkaleli minik karateci, milli takımla da bronz madalya kazanmayı başardı. Uğural’ın da mücadele ettiği Milli Takım, Dünya Shotokan Federasyonu Avrupa Karate Şampiyonası’nda da kumite dalında 3. olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

(Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Yönetici de hoca da isyanlarda

Yönetici de hoca da isyanlarda Önceki gün oynanan Halkbank karşılaşmasında sinirler oldukça gergindi. Boğazın Sultanları, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif