Anasayfa / Güncel / Çanakkale’den beş başarılı proje

Çanakkale’den beş başarılı proje

haber-resmi

Çanakkale’den beş başarılı proje

Millî Eğitim Bakanlığının “Eğitim Ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” ne Müdürlüğümüz ve bağlı okullarımız 5 proje ile damga vurdu.

ödüle layık görülen okullar pdf indir.

Çanakkale Millî Eğitim Müdürlüğünün “Akıllı Sınıflar” projesi, Kepez Atatürk İlkokulunun “Dünyayı Keşfediyorum” ve “Keçe’de Birleşen Gönüller” adlı iki projesi,  Çan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinin  “İşimiz Okullarda Değişim ”projesi, Çan Terzialan İlkokulunun “Oyuncak Kütüphanesi” projesi toplam 2.581 proje arasından 3 aşamadan oluşan değerlendirme sonucu en başarılı 94 proje arasında olmayı başardı.

Bakanlığın Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından, eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla yürütülen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” yarışması düzenlenmiş olup Türkiye genelinde 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında toplam 2581 başvuru yapıldı. Yapılan başvurular bazı aşamalardan geçti. İlk olarak, değerlendiriciler tarafından elektronik ortamda proje raporları değerlendirilmiş, bunun sonucunda 303 çalışma saha ziyaretine kalmıştır. Gerçekleştirilen saha ziyaretlerinin ardından 94 çalışma Bölge Ödülüne layık görüldü.  Ülkemizdeki tüm iller 12 bölge olarak temsil edilmekte ve Çanakkale “Batı Marmara” bölgesinde yer almaktadır.

Ödül törenlerinin düzenleneceği tarih, il ve ne şekilde düzenleneceği bilgisi Bakanlığımızca ileri bir tarihte duyurulacaktır.

Ülke genelinde yapılan 2.581 başvuru arasından ödüle layık görülen çalışmalarımız şunlar:

Çalışma Adı Kategori Türü Kurum Adı
Akıllı Sınıflar 2 Bireysel İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Dünyayı Keşfediyorum 3 Bireysel Merkez / Kepez Atatürk İlkokulu
İşimiz Okullarda Değişim 4 Kurumsal Çan/Çan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi
Oyuncak Kütüphanesi 5 Kurumsal Çan/Terzialan İlkokulu
Keçede Birleşen Gönüller 5 Bireysel Merkez/Kepez Atatürk İlkokulu

(Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif