Anasayfa / Yazarlar / HARAM, PARA!

HARAM, PARA!

     HARAM, PARA!

               Haram para, bazılarına yarıyor, bazılarını ise bitiriyor. Aşağıda okuyacağınız hikâye yaşanmış bir olaydır. İşin içine biraz Türk Filmi esintisi girmiş ama yine de sürükleyici. Buyurunuz.”“Bir yirmi lira insanı nasıl perişan eder, anlatalım. Yolda giderken, önümde yürüyen birisinden yirmi lira düştü. Normalde bu durumlarda,”Paran düştü diye uyarırım. Ama bu sefer şeytana uydum. Parayı alıp cebe attım. Evde durumu hanıma anlattım. Madem beleş para on lira daha kat da sinemaya gidelim” dedi. Hafta sonu sinemaya gitmeye böylece karar verdik. Daha sonra hanım dedi ki “Sen şimdi söz verirsin sonra cayarsın, internetten biletleri al da garanti olsun.” İnternetten hizmet bedeli dahil 39 liraya patladı biletler. Ben tamirat ustasıyım. Yağlı bir müşterim “Cumartesi benim villaya gel, seninle biraz işimiz var” dedi. Ben “Pazar olmaz mı ?” dedim “olmaz” dedi. Sinema biletini Cumartesiye aldığımız için en az 1-2 bin liralık iş kaçtı. Neyse sinema saati yaklaşınca eve kayınpeder ile kaynana damladı. Zurnanın zırt dediği yerde biterler zaten. Ben “Biz sinemaya gideceğiz” deyip savacaktım ki hanım, “Biz sinemaya gidiyoruz, siz de gelin” demez mi? Bu onların da sinema biletini ödeyeceğim anlamına geliyor tabi. Kaynana hazretleri metrobüsten hazzetmedikleri için sinemaya kadar sağlam bir taksi parası verdim. Kışlık erzak depolar gibi de sinema öncesinde mısır patlağı aldılar. Nasıl olsa damat ısmarlıyor. 20 lira buldu ya yolda! Hâlbuki ben kurbandaki dana hissesine bile o mısır patlaklarına verdiğim kadar vermemiştim. Film arasında birer posta mısır daha aldı beleşçiler. Kısacası o yirmi lira yüzünden epey batmıştım, ama daha cezam bitmemişti.

     BELA, GELDİM DER!

          Sinema çıkışında benim eski kırıklardan birisi laf atmaz mı? Yanımda eşim ve kayın beleşçiler varken, bunun olmaması gerekirdi. Kadına fahişe muamelesi yaptım, tersledim. (Hani saadetim her şeyden önemli doğal olarak) Meğer kadının yanında erkek arkadaşı varmış. Aniden bana kafa atmaz mı? Kayın babam da nasılsa biz çokuz (2 erkeğe karşı 1 erkek ) diye ona daldı. Ama hesap hatası yaptı, çünkü arkadaş gurubuyla gelmişler, bizi fena benzettiler. Gece karakolda noktalandı. Öpüştük barıştık sağlam bir kefaletle dışarı çıktık. Ben kırılan burnum için estetik ameliyat olmak zorunda kaldım. Kolu kırılan kayın beleşçinin ve arbedede düşüp çömleği kıran kaynanamın hastane masraflarını ödemem bile işe yaramadı, karım bana hala küs. “ O nasıl bir kadındı da uğruna kavga ettin, hâlbuki benim için elini kaldırmazsın” diyor.

           Geçenlerde biri simit parasının üstünü düşürdü. Bozukluk diye umursamadı, yerden almaya yeltenmedi. “Kendini düşünmüyorsan bu para bulacakları düşün, milletin başını belaya sokma, al şu parayı yerden” dedim. Yerdeki paralardan korkum o derece büyük yani! Siz, siz olun sizin olmayan hiç bir şeyi kullanmayın, sahibine iade edin. Vücutlarınız bile sahibine iade edilecek.”

                                            ACICIK

                Kadının biri çırılçıplak taksiye binmiş. Taksi şoförü ikide bir dikiz aynasından kadına bakıyormuş. Bu durumdan rahatsız olan kadın öfkeyle sormuş:- Ne bakıyorsun sen? Hayatında hiç çıplak kadın görmedin mi?
Taksi şoförü ezile büzüle cevap vermiş:- Kötü bir niyetim yok hanımefendi! Parayı nerenizden çıkaracaksınız diye bakıyorum.**** Temel, iş için gittiği Avrupa’dan bir hafta erken dönmüş. Eve gelen Temel, karısını başka bir erkekle yatakta yakalamış. Beyninden vurulmuşa dönen Temel, hemen tabancasını çekmiş, yatakta yakaladığı adamın başına bir el ateş ettikten sonra, tabancayı kendi şakağına dayamış. Temel’in karısı başlamış yalvarmaya:
– Dur Temel, kıyma kendine!.. Temel, öfkeyle bağırmış: – Sus kaltak, sıra sana da gelecek!..Sağlıcakla kalınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hakkımızda Yusuf Eroğlu

Yusuf Eroğlu

Bu Haber Çok Okundu

AKLIMDA KALAN

AKLIMDA KALAN 24-25 Nisan tarihlerinin Çanakkale için çok büyük önemi vardı o günlerde… Avustralya, Yeni …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif