Anasayfa / Güncel / ‘Çan Doğal Kazdağı Balı’ artık marka

‘Çan Doğal Kazdağı Balı’ artık marka

1‘Çan Doğal Kazdağı Balı’ artık marka

Kaz Dağları, Çan, Yenice, Bayramiç ve Ayvacık’ta sayısız endemik türe ev sahipliği yapıyor. Çan Bal Üreticileri Birliği Türk Patent Enstitüsü’ne “ÇAN DOĞAL KAZDAĞI BALI” marka tescili için başvuruda bulundu.

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan marka tescil süreci hakkında bilgi verdi.  Turan; “Her fırsatta söylediğimiz bir şey var; Çanakkale tarımı, turizmi, sanayisi, tarihi, doğası ve dahasıyla eşsiz bir şehir. Bize bu şehri miras bırakanlara borcumuzu ödemek için gece gündüz çalışıyoruz. Çok yönlü bir şehir olan Çanakkale’mizin markalarını artırmaya yönelik çalışmaları her zaman destekledik, desteklemeye de devam edeceğiz” dedi.

MARKALAR ŞEHRİ ÇANAKKALE

Çan Bal Üreticileri Birliği’nin Türk Patent Enstitüsü’ne başvurusunu hatırlatan Turan, “Konuyu takibimiz ve yetkililerle görüşmemiz neticesinde Çan Bal Üreticileri Birliği olarak üretilen bal için “ÇAN DOĞAL KAZDAĞI BALI” marka tescili yapıldı. Artık birliğimizin Kaz Dağları’nda ürettiği balları markalı olarak yurdumuzun dört bir yanında görebiliriz” dedi.

(Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

binali-yildirimdan-kilicdarogluna-cok-konusulacak-cevap-h1453121113-7a51e0

Hayat öpücüğü olmalı

Hayat öpücüğü olmalı Dün Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısından sonra önemli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.