Anasayfa / Güncel / Öğrenciler sordu, Gazeteci Oral mesleğini anlattı

Öğrenciler sordu, Gazeteci Oral mesleğini anlattı

Gazetemiz yazı işleri ailesinden gazeteci Cemal Oral, Özel İsmail Kaymak Eğitim Kurumları 3-A Akasyalar Sınıfı’nın ‘Meslekler’ konulu dersinde öğrencilere mesleğini anlattı. Sınıf öğretmeni Aliye Göçgen’in sunumu, gazeteci Cemal Oral’ın  meslek tanımı ile başlayan söyleşi öğrencilerin sorularıyla devam etti.

“Mesleğinizin zor yönleri, mesleğinizi seviyor musunuz?” gibi adeta ‘ısınma turları’ soruları ile başlayan söyleşide Oral’a, ‘Basın özgürlüğü var mı?’ sorusu yöneltildi.  Cemal Oral’ın kızı Cemre’nin de bulunduğu 3-A Akasyalar sınıfında yaklaşık bir saat süren söyleşi de öğrenciler mesleği tanıma olanağı buldu.

Söyleşi sonrasında sınıf öğretmenleri Aliye Göçgen ve 21 öğrenci ile hatıra fotoğrafı çektiren gazeteci Cemal Oral, “Öğrencilerin sorularıyla bayağı terledim. Çok bilinçli sorular geldi. Eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi. (Günnoş Yıldız) 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif