Anasayfa / Güncel / Kıray: “FETÖ’cü değil FOTO’cuyum”

Kıray: “FETÖ’cü değil FOTO’cuyum”

1 Atatürk’ün Çanakkale Savaşı sonrası savaştığı cephelerde çekilen fotoğraflardan oluşan Atatürk Çanakkale’de resim sergisinin açılışı, Türkan Saylan Kültür ve Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Gazeteci Murat Kıray ve Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Mithat Atalay tarafından düzenlenen sergiye, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Ramazan Etik, CHP Belediye Meclis üyeleri Adnan Güler, Bilge Şimşek ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış öncesi hakkında FETÖ’cü olarak şikâyette bulunulan ve Çanakkale Emniyeti KOM Şubesinde şüpheli sıfatı ile ifade veren gazeteci Kıray: “Ben Fetöcü değil, fotocuyum. Çok derine inersek; Atatürkçüyüz” diye konuştu.

Gerçekleştirilen sergide hakkında yapılan suçlamalara cevap veren Kıray, şöyle konuştu:

“Çok enteresan günlerden geçiyor ülkemiz. Çok 2moda bir deyim ile ‘At izi it izine karıştı’. Böyle bir kaosun yaşandığı günlerde sahip çıkacağımız, sarılacağımız iki tane değer var. Birisi Cumhuriyet, diğeri ise Atatürk’tür. Bir gazeteci olarak yaşadıklarım var. Bir de fotoğraf, sanat ve tarih ile ilgileniyorum. 10 gün önce KOM şubeden çağırıldım. Hakkımda bir şikâyet varmış; FETÖ’cüymüşüm ben. Bir karışıklık olması lazım dedim; ben FETÖ’cü değil Fotocuyum. Burada da bunun bir sergisi var. Eski ÇOMÜ Rektörü Sedat Laçiner hakkımda 14 dava açmış bir isimdir. Şu an kendisi FETÖ suçundan dolayı cezaevinde. Yani böyle bir karışıklığın olduğu dönemde ben Fotocu olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Bu da bizim sergimiz. Çok derine inersek; Atatürkçüyüz.” (Eren Aşnaz)

 

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif