Anasayfa / Güncel / Direnmek ve desteklemek adına ‘Cumhuriyet’teyim

Direnmek ve desteklemek adına ‘Cumhuriyet’teyim

 

2Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, yazarları ve yöneticileri tutuklu olarak yargılanan Cumhuriyet Gazetesine dayanışma ve destek ziyareti gerçekleştirdi. Başkan Gökhan, ziyaret sonrası gazetemize bir açıklama yaparak; “Cumhuriyet gazetesine dayanışmak için onlara yapılan bu huk1uksuzluk karşısında onlar ile beraber bu hukuksuzluğa direnmek ve desteklemek adına Cumhuriyet Gazetesi’ni ziyaret ettim” diye konuştu.

18 yazarı hakkında yakalama kararı çıkartılan ve 15 yazarı ise cezaevinde tutuklu yargılanan Cumhuriyet Gazetesi’ne Başkan Gökhan tarafından destek ziyareti gerçekleştirildi. Yönetici ve yazarlarının tutuklanması sonrası Cumhuriyet Gazetesi’ne dayanışma ve destek ziyaretleri devam ediyor. Günlerdir birçok kurum ve kuruluş temsilci ve üyelerinin yanı sıra yüzlerce vatandaş Cumhuriyet Gazetesi önünde nöbet tutmaya devam ediyor. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, geçtiğimiz perşembe günü yola çıkarak İstanbul Şişli’de bulunan Cumhuriyet Gazetesine destek ziyareti gerçekleştirdi. Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Erinç, Eski Milletvekili Şafak Pavey’in de bulunduğu ziyaret sonrası ziyaret ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan Gökhan; “Cumhuriyet gazetesine dayanışmak için. Onlara yapılan bu hukuksuzluk karşısında onlar ile beraber bu hukuksuzluğa direnmek ve desteklemek adına Cumhuriyet Gazetesi’ni ziyaret ettim. Orada Milletvekilimiz Şafak Pavey, Barış arkadaş vardı. Orhan Erinç ve diğer yetkililer ile beraber oturduk. Kendileri bana sürecin nasıl geliştiğini anlattılar. Bizde dayanışma içerisinde olduğumuzu göstermek adına bu ziyareti gerçekleştirdik. Biliyorsun Çanakkale’de de Cumhuriyet Gazetesi’ni dağıtıyoruz, mecliste de tepkimizi koyuyoruz. Sabahleyin, Sayın Genel Başkanımız gitmişti oraya, ondan sonrada ben gittim” diye konuştu.  (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif