Anasayfa / Güncel / Çanakkale ‘Ata’sı için yürüdü

Çanakkale ‘Ata’sı için yürüdü

2 1Atatürk’ün ölümünün 78. Yıldönümü dolayısı ile Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) ve Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) tarafından Golf Aile Çay Bahçesi’nden İskele Meydanı’na kadar bir yürüyüş geçekleştirdi. Gerçekleştirilen yürüyüşe, sivil toplum kuruluşları ile yüzlerce Çanakkaleli vatandaş da destek verdi.

Atatürk’ün ölümünün 78. Yıldönümü dolayısı ile gerçekleştirilen yürüyüşe CHP İl Başkanı Nejat Önder,  Merkez İlçe Başkanı Dr. Celal Karakaş, ADD Başkanı Necmi Akyalçın ile yüzlerce vatandaş katıldı.

İskele Meydanı’nda son bulan yürüyüşün ardından bir açıklama yapan Akyalçın, “Topraklarımızın uğradığı emperyalist işgale karşı ulusça verilmiş olan bağımsızlık savaşımızın önderi ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu büyük Atatürk’ün, aramızdan ayrılışının 78’inci yılında onu anmak için buraya toplanmış değerli Atatürkçüler hepinize merhaba. Atatürkçü adam başı dik gezer. Çünkü Avrupa Birliği’nin, ABD’nin veya herhangi başka bir sömürgecinin asla uşaklığını yapmaz.” diye konuştu. Akyalçın’ın ardından Atatürkçü Düşünce Topluluğu Başkanı Sedat Bozdoğan tarafından yapılan konuşma sonrası etkinlik sona erdi. (H. Ayşe İrim)

 

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif