Anasayfa / Güncel / Pınar’dan ortak akıl önerisi

Pınar’dan ortak akıl önerisi

mhp-i%cc%87l-bas%cc%a7kani-hakan-pinar

Pınar’dan ortak akıl önerisi

Çanakkale MHP İl Başkanı Hakan Pınar, İskele Meydanı’nın adının değiştirilmesi noktasında AK Parti ve Çanakkale Belediyesi arasında yaşanan isim mücadelesi üzerine gazetemize değerlendirmede bulundu. Pınar; “Fikrin ruhuna karşı değilim, tek seçeneğin dayatılmasına karşıyım” dedi.

Başkan Pınar; “Meydanın isminin değiştirilmesinde bir sakınca görmüyorum. Vatandaşın beklenti ve talepleri ile yaşananlar ortak bir şekilde değerlendirildiğinde ebetteki meydanın adı değiştirilebilir. Ancak kavga dilini kullanarak çözüme ulaşamayız. O yüzden tarafların tutumlarını doğru bulmuyorum. İsim değişikliği yapılacaksa tüm paydaşların fikri alınmalıdır. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı da bir seçenektir, o da değerlendirilir. Ancak ortak bir karara varmamızda büyük fayda görüyorum.  Konu üzerine yapılan tartışmalar amacının dışına çıkmıştır. Biz ortak bir akıl ile çözüme gitmeyi öneriyoruz” dedi.

Başkan Hakan Pınar yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Türk milletini, milli egemenliği ve bekasını hedef alan hain darbe girişimi sahneye konmuş ancak Türk milletinin inancı feraseti ve destansı kahramanlığı ile tarihin çöplüğünde kalkışmacılar ve arkasındaki güçler açısından utanç vesikası olarak yerini almıştır. Elbette destan yazan milletimizin o geceki kahramanlığı unutulmamalı ve unutturulmamalıdır. Bu vesile ile milli egemenliğine ve demokrasiye sahip çıkan milletimizin yaşadığı cadde ve sokaklara, meydanlara bu kahramanlığı anımsatacak ve daima zihinlerde zinde tutacak isimler verilmesi doğru bir yaklaşımdır ancak bu yapılırken her zaman vurgu yaptığımız milli irade kavramı dikkate alınmalı kentin bu konudaki talep ve beklentisi doğru değerlendirilmeli ve kent sakinlerinin görüşlerine değer verilmelidir.”

ORTAK AKIL DEVREYE ALINMALI

“Bu kapsamda adalet ve kalkınma partisinin önerisini içerdiği ruh açısından olumlu buluyorsak da milletin bu konuda iradesine başvurulmalı bu ve benzeri taleplerin dayatma şeklinde değil milletin kendisine sorularak farklı öneri ve istekleri de dikkate almak suretiyle gerçekleştirilmesinin demokrasinin ruhuna uygun olacağını değerlendirmekteyiz. Bu konuda siyasi partilerin, dernek ve vakıfların, sivil toplum kuruluşlarının mülahazaları dikkate alınmalı iskele meydanı gibi kentin sembolü olmuş adeta kentin vitrini sayılan bir yere isim verilirken ortak akıl devreye sokulmalı demokrasi meydanı önerisi dâhil tüm öneriler Çanakkale Belediyesi, kent konseyi ve yukarıda zikrettiğim diğer paydaşların temsilcilerinden oluşacak bir komisyonla değerlendirilmelidir.”

(Dilek Akşen)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif