Anasayfa / Güncel / Kentte 9’u 5 Geçe

Kentte 9’u 5 Geçe

kentli-genc%cc%a7ler-c%cc%a7elenk-to%cc%88reninin-ardindan-ataya-c%cc%a7ic%cc%a7ek-sunarak-selam-verdi

Kentte 9’u 5 Geçe

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. yılı dolayısıyla, Cumhuriyet Meydanında tören düzenlendi. Saat 09.05’de sirenlerin çalmasıyla kent saygı duruşuna durdu.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene, protokol üyelerinin yanı sıra askeri erkan, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saat 08.55’de Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Tayyar Ertem ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan meydanda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Çelenklerin konulmasının ardından saat 09.05’de kentte yaşam durdu. 2 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Saygı duruşu sırasında caddelerde de siren sesleri eşliğinde adeta hayat durdu. Bando eşliğinde İstiklal Marşı okunarak bayrak göndere çekilip, daha sonra ise yarıya indirildi. Atatürk Anıtı yanına hazırlanan meşaleler yakıldı. Kentliler Atatürk büstüne çiçekler bıraktı.

(Dilek Akşen)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif