Anasayfa / Eğitim / Gelibolu’dan öğrencilere büyük destek

Gelibolu’dan öğrencilere büyük destek

geliboludan-o%cc%88g%cc%86rencilere-bu%cc%88yu%cc%88k-destek

Gelibolu’dan öğrencilere büyük destek

Gelibolu’nun önde gelen dernekleri, meslek odaları ve vakfı “Gelibolu Eğitim Platformu” çatısı altında toplanarak, ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine burs sağlamak için çalışmalara başladı.

İmkanı olmayan öğrencilerin farklı amaçlar ile hareket eden oluşumlara kendilerini kaptırmalarının sonuçlarını ülkemizin her geçen gün daha fazla yaşaması, Gelibolu’da faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerini bir araya getirdi.

Gelibolu’nun önde gelen dernekleri, meslek odaları ve vakfı “Gelibolu Eğitim Platformu” çatısı altında toplanarak ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine burs sağlamak için çalışmalara başladı.

Öncelikle bu konuda daha önce çalışma yapan kurumların deneyimlerinden yararlanan platform, kentin kurumlarını harekete geçirmek için çalışmalar yaparken, bağış konusunda farkındalık yaratmak için farklı yollar da deniyor.  Her apartmanın bir öğrenci okutması için kentin apartman ve sitelerinde çalışmalar yapan platform bu yolla kampanyaya katılan her apartmanın bir öğrenci okutmasını hedefliyor.

Daire başına 5-10 TL gibi rakamlarla bir öğrencinin burs miktarı karşılamayı hedefleyen çalışmanın kentteki apartman ve site sayısı göz önüne alındığında burs ihtiyacı olan her öğrencinin ihtiyacını tek başına karşılayacak bir kaynak yaratması bekleniyor. (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif