Anasayfa / Güncel / Elektrikli bisikletlere ceza yağdı

Elektrikli bisikletlere ceza yağdı

1
Elektrikli bisikletlere ceza yağdı

Bu yılın başından itibaren trafik tescil ve ehliyet zorunluluğu getirilen elektrikli bisikletlere yönelik, Türkiye genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de sıkı denetimler başladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il emniyet müdürlüklerine gönderilen talimat üzerine tescilsiz trafiğe çıkan araçlara ve ehliyetsiz yakalanan sürücülere ceza kesilmeye başlandı. Talimat ile birlikte trafik ekiplerinin de elektrikli motosikletlere yönelik denetimleri de hız kazandı. Ehliyetleri ve ruhsatları ceza yağdırılırken gerekli işlemler yapılırken plakası olmayan elektrikli motosikletler ise trafikten men edildi.

Önceki gün 3 elektrikli bisikleti bağlayan ekipler, dün ise 7 elektrikli bisikleti bağlayarak otoparka gönderdi. Sürücülere ise 7 araç için toplam 7400 TL ceza kesildi. Araçlar trafik tescillerinin yapılmasının ardından sahipleri tarafından geri alınabilecek.

(Eylem Gözeldere)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif