Anasayfa / Spor / Barbaros Spor isyan bayrağını çekti

Barbaros Spor isyan bayrağını çekti

y-2

Barbaros Spor isyan bayrağını çekti

Barbaros Spor Kulübü Yönetim Kurulu, Son olarak oynan Lapseki karşılaşmasında orta hakemin verdiği penaltı kararını yan hakem kararı ile verilmemesi ve son dakikalarda gelen golün yine yan hakem kararı ile iptal edilmesine sitem etti. Kulüp tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Bizler, artık bu hataların kasıtlı olduğuna inanmaktayız. Çanakkale Merkez’de gayet adil maç yöneten hakemlerimizin niçin ilçelerimizde korkmadan adil bir biçimde maç yönetemediklerini anlayamıyoruz. İnsanın aklına bin bir türlü senaryolar gelmekte acaba kendilerine ne türlü baskılar uygulanıyor diye bizler kendi aramızda konuşmadan edemiyoruz” açıklaması yapıldı. 

Yönetim Kurulu tarafından basına yapılan açıklama şu şekilde;

“1980 yılından bu yana Çanakkale spor’una hizmet veren kulübümüz geçen bu süre zarfında birçok kez Şampiyonluklar yaşamış ve birçok kez de küme düşme üzüntüsü yaşamıştır. Buna rağmen hiçbir şekilde kişi ve kurumları rencide etmeden hizmetlerine devam etmiş ve etmeye devam edecektir. Amatör takımımız dâhil 9 branşta faaliyetlerimize devam etmekte olan kulübümüz bu süreçte hiçbir zaman hakemlerimiz ve kurumlar hakkında konuşmamıştır. Fakat 2016/2017 sezonunun başlangıcından bu yana Amatör takımımızın yaşamış olduğu hakem hataları sabrımızı zorlamaya başladı. Ligin ilk haftasından buyana aleyhimize verilen veya verilmeyen penaltılar ile Maalesef takımımızın olası galibiyetleri veya alabileceği puanlar bu tip hakem hataları kaybedilmiş ve hak ettiğimiz sıralamada olamayışımızın başlıca sebebi olmuştur.”

HATALARIN KASITLI OLDUĞUNA İNANMAKTAYIZ

“06/11/2016 tarihinde oynadığımız Lapseki Spor müsabakasının yardımcı hakemlerinin verdiği skandal kararlar da bu anlatmaya çalıştığımız hataların tuzu biberi olmuştur. Orta hakemin verdiği haklı penaltı kararını ki penaltı düdüğü çaldığında bayrağını kaldırmamış fakat her nedense (rakip takımın kulübesinin ve taraftarlarının tepkisinden) etkilenen yardımcı hakem bayrağını kaldırarak penaltı olmadığını söylemiş, kararı iptal ettirmiştir. İşte bu aşamada verilen bu karar ile şoka uğradık. Daha da vahimi madem rakip oyuncunun topa el ile müdahalesi dışarıda idi niçin oyun korner atışı ile başlatıldığını sorduğumuzda korner diye geçiştirildi. Maçın son anlarına girildiğinde 2-1 ev sahibi takım önde iken forvet oyuncumuzun attığı nizami gol orta hakemin gol kararına rağmen golden sonra bayrağını kaldırarak ofsayt kararı ile iptal edilmiş ve maalesef müsabakadan 2-1 yenik ayrılmamız sağlanmıştır. Bizler, artık bu hataların kasıtlı olduğuna inanmaktayız. Çanakkale merkez’de gayet adil maç yöneten hakemlerimizin niçin ilçelerimizde korkmadan adil bir biçimde maç yönetemediklerini anlayamıyoruz. İnsanın aklına bin bir türlü senaryolar gelmekte acaba kendilerine ne türlü baskılar uygulanıyor diye bizler kendi aramızda konuşmadan edemiyoruz. Spor’da yenmek de var yenilmekte. Fakat dürüst, adil yönetim olduğu sürece. Bizler gibi maddi manevi hiçbir emekten kaçınmayan tüm kulüplerimizin bu tip can sıkıcı hatalar ile üzülmemesi ve canının yanmaması dileğiyle. Tüm kulüplerimize, A.S.K.Federasyonu Çanakkale İl Temsilciğimize, İl Hakem Kurulumuza bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz.”

(Aslı Yıldız)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Yönetici de hoca da isyanlarda

Yönetici de hoca da isyanlarda Önceki gün oynanan Halkbank karşılaşmasında sinirler oldukça gergindi. Boğazın Sultanları, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif