Anasayfa / Güncel / İlk Trump yorumu Başkan Gökhan’dan

İlk Trump yorumu Başkan Gökhan’dan

1

İlk Trump yorumu Başkan Gökhan’dan

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Barosu yeni yönetimine ziyarette bulundu. Baroya gerçekleştirilen ziyarette konuşan Gökhan, son dönemde yaşanan siyasi gelişmeler ve ABD seçimlerinde kazanan Donald Trump hakkında görüşlerini belirtti.

Çanakkale Barosu Başkanı Bülent Şarlan ise geçmiş dönemdeki çalışmalar hakkında konuşarak; ‘Dün olduğu gibi bugünden sonra da özellikle Cumhuriyet’in kazanımlarının takipçisi olacağız. Ülkemiz laik, sosyal bir hukuk devleti ise bizlerde hukukçular olarak, hukuk devleti olmanın şartlarını ülkemizde yaşanan olaylar ile takip edip hataları kamuoyu ile paylaşacağız’ dedi. 

Baro Başkanı Şarlan ve yeni yönetim kurulu tarafından karşılanan Gökhan, toplantı salonuna geçerek sohbet ettiler. İlk olarak Şarlan’ın ziyaretten dolayı memnuniyetini belirttiği sözlerinin ardından başarı dileklerini sunan Gökhan;  “Yeni dönemde başarılar diliyorum Geçmiş dönemde de başarılı bir dönem geçirdiniz. Türkiye gibi bir ülkede hukuku olmak, baro başkanı olmak, mahkemeler ile uğraşmak gerçekten zor. Hukukun üstünlüğü kavramları, demokrasi allak bullak oldu. Sizlerde, hâkimlerde, insanlarda şaşırıyor. Attık neyin ne olduğunu çözmekte zorlanıyoruz. İyi kötü bir şeyler biliyorsak. Onların bugünkü durumunun iyi olmadığını söyleyebiliriz. Son günlerdeki olaylar, basına, Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılanlar, Milletvekillerinin tutuklu olarak yargılanıyor olacakları ve buna benzer birçok konuda iyiye doğru gitmiyoruz. Bu konularda maalesef yurtdışından da eleştiriler alıyoruz. Uluslararası ilişkilerde ne olur? Nereye gideriz? Hangi aşamalarda oluruz? Bunu bilemiyoruz” dedi.

DAHA ÖNCE BUSH DÖNEMİNDE YAŞADIK

ABD seçimlerini değerlendiren Gökhan Donald Trump’ın Başkan olması ile ilgili olarak ise “Bir de Trump, ABD’nin başına geldi. Şu aşamalarda bu konuda bir şey söylemek biraz erken olur. Hele bir göreve başlasın görelim. Ama Cumhuriyetçiler bildiğiniz gibi daha muhafazakârlardır. Muhafazakâr tutumları oradaki sisteme göre, daha milliyetçi, askeri tedbirleri daha farklıdır. Daha öncede Bush döneminde yaşadık. Bir konuda, IŞİD konusunda garanti var. IŞİD’e karşılar. Ancak diğer konularda nasıl bir yaklaşım gösterecekler ileriki günlerde göreceğiz. İç siyasette seçimler sırasında bol keseden atılır. Ancak iş fiiliyata geldiğinde bir şeyler değişir. Umarım öyle olur. Sizlere de kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

Başkan Gökhan’ın ardından konuşan Baro Başkanı Şarlan ise şöyle konuştu;

“Çanakkale Barosu’nun daha önceki dönmelerinde birçok katkılar olmuştu. Biz de geçen dönem bir şeyler katmaya çalıştık. Geçen dönem içerisinde özellikle Bozcaada’da gerçekleştirdiğimiz Marmara, Ege Baro Başkanları toplantısı ve Mart ayında gerçekleştirdiğimiz Türkiye 5. Genç Avukatlar Kurultayı ile Çanakkale’de 600’e yakın misafiri 2 gece 3 gün ağırladık. Bunlar Çanakkale Barosu organizasyonları içerisinde önemli kısmında yer aldılar. Bunlar gerçekleştirmek olmadan mutluyuz ve aynı zamanda gururluyuz. Bunların dışında sizlerde biliyorsunuz sosyal projelerde özellikle Yönetim Kurulu üyemiz Hande hanımın da katkıları ile ‘Bebek Bakım ve Emzirme Kabinleri’ tüm Türkiye’de ciddi ses getirdi.   Biz de bu konuda şehir ile iç içe olmaktan ve vatandaşlara bu konuda dokunuyor olmaktan ayrıca mutluluk duyuyoruz.”

CUMHURİYET DEĞERLERİNİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

“Belirtmek istediğim diğer bir hususta, Çanakkale Barosu kurulmuş olduğu 1950 yılından bu yana, her zaman Cumhuriyet’ten yana tavrı ve duruşu ile Türkiye Barolar ve Hukuk camiası içerisinde yerini almış bir baro. Bizde dün olduğu gibi bugünden sonrada özellikle Cumhuriyet’in kazanımların takipçisi olacağız. Ülkemiz laik, sosyal bir hukuk devleti ise bizlerde hukukçular olarak, hukuk devleti olmanın şartlarını ülkemizde yaşanan olaylar ile takip edip hataları kamuoyu ile paylaşacağız.” (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Taksicilerin Ortak Derdi: TRAFİK

Taksicilerin Ortak Derdi: TRAFİK Çanakkaleli taksiciler çalışma şartlarını ve sıkıntılarını gazetemize dile getirirken ortak nokta …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif