Anasayfa / Güncel / Gelibolu parmaklarınızın ucunda

Gelibolu parmaklarınızın ucunda

buradanevar

Gelibolu parmaklarınızın ucunda

Gelibolulular, ilçeye ilişkin tüm adres, kadastro verileri,  bina fotoğrafları, 360  derece panoramik yol fotoğraflarına ve elektronik imar durumuna ‘Gelibolu Kent Rehberi/360’ üzerinden kolayca ulaşılabiliyor.

Gelibolu Belediyesi’nin kurumsal internet adresi olan http://www.gelibolu.bel.tr adresinde yayınlanmaya başlayan Kent Rehberi/360 uygulaması ile Gelibolu’da oturan vatandaşlar, adres bilgileri ile sokak ve caddelerin panoramik fotoğraflarını, bina fotoğraflarını, binaların kadastro ve imar durumunu öğrenebilecek.

360 KENT HARİTASI İLE NELER YAPILABİLİR?

http://keos.gelibolu.bel.tr/keos/ adresinde (http://www.gelibolu.bel.tr adresi üzerinden Kent Rehberi/360 linkinden de kolayca ulaşılabilir), sol tarafta bulunan Kategorik Arama butonunda mahalle, sokak, kapı numarası seçimi ile harita üzerinde adres verisi görüntülenebiliyor.  Her hangi bir seçim yapıldıktan sonra ‘Git’ butonuna basıldığında, harita üzerinde bilgi balonu ve sol bölümde ilgili açıklama bilgisi görüntülenebiliyor.

Kategorik aramanın altında yer alan ‘Ölçme araçları’ ile harita üzerinde mesafe ölçümü ve alan hesaplama işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Yine portal üzerinde yer alan ‘Nokta Bilgisi’ ile haritada işaretlenen noktanın bilgisi alınabiliyor. Aynı bölümden, tüm katmanlar için ya da katman bazlı (mahalle, kapı, yapı, parsel ve yol ) sorgulama yapılabiliyor.

İMAR DURUMU

Seçili alanın üzerinde sağ tuş ile açılan pencerede yer alan ‘İmar Durumu’ butonu ile işaretli alandaki binanın  interaktif imar durumu bilgileri görüntülenebiliyor.

NOKTALAR, 360° GÖRÜLEBİLİYOR

Seçili alanın üzerinde sağ tuş ile açılan pencerede 360° Göster butonu ile Netcad/360 ile haritada işaretlenen noktanın 360 ̊  görüntülenmesini sağlayan pencere açılıyor.  360  ̊  görüntü harita ile entegre bir biçimde çalışıyor. Bu sayede belirlenen noktaya gitmeden alanı 360  ̊ görme imkanı oluşuyor.

BURADA NE VAR?

Seçili alanın üzerinde sağ tuş ile açılan ‘Burada ne var?’ yazısının üzerine tıklandığında ise, harita üzerinde sağ tuş yapılan noktada bulunan sorgulanabilir katmanlar listelenerek, bilgi kartları görüntülenebiliyor.

YAPI FOTOĞRAFLARI EKRANDA

Seçili alanın üzerinde sağ tuş ile açılan “Yapı Fotoğraf” yazısının üzerine tıklandığında, harita üzerinde belirlenmiş alanda yer alan binanın farklı açılardan fotoğrafları görüntülenebiliyor.  Vatandaşların ayrıca, ana ekranda üstte yer alan ‘Yardım (?)’ butonuna tıklayarak ayrıntılı bilgi alma imkanı bulunuyor.

(Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif