Anasayfa / Güncel / Ekim Geçidi Sergileri yıldan yıla güzelleşiyor

Ekim Geçidi Sergileri yıldan yıla güzelleşiyor

1-15-ekim-gecidi-sergisi

Ekim Geçidi Sergileri yıldan yıla güzelleşiyor

61 sanatçıdan oluşan grup ”15.Ekim Geçidi” isimli karma sergisi Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan’ın da katılımıyla Deniz Müzesi Muavenet-i Milliye Sergi Salonu’nda açıldı.

16 Kasım’a kadar açık kalacak “15.Ekim Geçidi” isimli sergiler hakkında bilgi veren Seramik Sanatçısı ve Çanakkale Sergi Sorumlusu Halide Okumuş, ‘Ekim Geçidi’ projesinin fikir sahibi ressam Gülsüm Erbil’in sağlık nedeni ile sergiye gelemediğini belirterek, “Ekim Geçidi Sergimizin Çanakkale Ruhu ile örtüşen yapısı var. Aramızda sanatla 50 yıl geçirmiş sanatçılar ile eğitimin başında olan sanatçı arkadaşlarımız var.  Sergimizde Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarına vatanı için kanlarını dökmüş şehitlerimize saygı ve minnet duygularımızı sanat aracılığı ile belirtmek istiyoruz. Çanakkale Zaferini kazandıran birlik ruhu ile bilimsel ve sanatsal aydınlanmalar eşliğinde sevgi ve barış içerisinde kutlamayı diliyoruz” dedi.

Böyle bir sergiden dolayı teşekkür ve takdirlerini sunan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Azimle hazırladığınız bu sergi giderek daha da güzelleşiyor. Eşimin de bir eserine yer verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Çanakkale’de sanat ve kültürün hep üst seviyelerde olmasında fayda var” dedi.

Karma olarak oluşturulan sergide;  heykel, resim, seramik, grafik, tekstil eserleri bulunuyor.

(Dilek Akşen)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif