Anasayfa / Güncel / Asla unutulmayacak!

Asla unutulmayacak!

10kasim2

Asla unutulmayacak!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 78.yılı kapsamında, siyasi parti yöneticileri, milletvekilleri, belediye başkanları ve sivil toplum örgütleri anma mesajları yayımladı.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan; “Gazi Mustafa Kemal’in adını kullanarak, onun adını lekeleyip Cumhuriyet’e zarar verenlere karşı Cumhuriyet’i korumak hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile bu vatan için canını feda etmiş şehitlerimizi bir kez daha anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum.”

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz; “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı ve geçtiğimiz yüzyıla yön veren dünya liderlerinden olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 78. yıl dönümünde saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.”

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan; “Bu cennet vatanı bizlere emanet eden, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve rahmetle yâd ediyoruz.”

AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ; “Gazi Mustafa Kemal, bu milletin gönlünde yer edinmiş büyük bir devlet adamıdır. Yaptıklarıyla, bıraktığı eserleriyle de asla unutulmayacaktır. Vefatının 78. Yıl dönümünde kendisini saygıyla, rahmetle anıyoruz” dedi.

MHP İl Başkanı Hakan Pınar; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi varlığına ve bizlere emanet ettiği muhteşem millet eserlerine, hiçbir kötü ve hain niyetin musallat olamayacağı inancımızı bir kez daha teyit ederek; ebediyete intikal edişinin 78’ncü yıldönümünde, kutlu hatırasını hürmet ve minnet duygularımızla anıyoruz. Ruhu şad, mekânı cennet, Allah’ın(c.c) rahmeti üzerine olsun.”

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Ülkemizin kurucusu ilk Cumhurbaşkanımız ve ilelebet başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu topraklar için mücadele etmiş gazilerimizi ve canını ortaya koymuş şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum.”

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçen tüm şahsiyetleri, vatanı uğrunda canlarını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, şükran, minnetle ve saygıyla anıyoruz.”

Eğitim İş Çanakkale Şubesi; “Devrimci ruhu yaşayan, devrimleri aydınlatan; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyoruz.”

 

Türk Anneler Derneği Başkanı Belgin Akpınar; “10 Kasım sabahının verdiği hüznü, Atatürk’ü daha iyi anlayarak yeniyorum. Atatürk, tarihte, memleketinin en büyük adamlarından biri olarak kalacaktır. Bu vatan senin gibi bir kahramanı ebediyen bir daha görmeyecek yerinde rahat uyu. 78. yıldır gözümüz yaşlı. Türk milleti 78. kez başın bir kere daha sağ olsun.” (Haber Merkezi)

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif