Anasayfa / Manşet / Vali Tavlı’dan 10 Kasım mesajı

Vali Tavlı’dan 10 Kasım mesajı

vali-orhan-tavli-buyuk

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78. yıl dönümü dolayısıyla valiliğin resmi sitesinden mesaj yayımlayan Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘En büyük eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet yaşayacaktır.” dedi.

Vali Tavlı: “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 78’nci yıldönümünde saygı, minnet ve rahmetle yâd ediyoruz.

Bağımsızlık savaşındaki önderliği ve askeri dehasıyla sadece Türk Milletinin değil, dünyanın mazlum milletlerinin gönlünde taht kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kahraman bir asker, büyük devlet adamı olarak tarihteki yerini almıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘En büyük eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet yaşayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.” (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Çanakkale Yatırımlarını Anlattı

Çanakkale Yatırımlarını Anlattı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bakanlığın Çanakkale’deki yatırımları ile ilgili …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.