Anasayfa / Güncel / Halinizden anlayan Cafe: ‘Hâlhane’

Halinizden anlayan Cafe: ‘Hâlhane’

1

Halinizden anlayan Cafe: ‘Hâlhane’

Yöresel malzeme ve tatlarla, kahvaltı, yemek ve cafe konseptinde hizmet verecek olan Hâlhane Cafe Çanakkale’nin merkezinde Tarla Sokak’ta açıldı. Vegan, vejeteryan seçenekleri ile farklı bir mutfak kültürü oluşturan cafe, fiyatları ile de yine farklılık oluşturuyor. Cafe işletmecisi Deniz Karaca ise aslında bir tiyatro eleştirmeni, İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramatoloji öğrencisi… Öğrencilik hayatı devam eden Karaca, bir yandan senaryo ve oyun yazarlığı da yapıyor.

Yeni işletmesinde ucuz ve alternatif mutfağı, Çanakkale’nin yöresel tatları ile verediklerini vurgulayan Karaca kendisini ve yeni işletmesindeki amaçlarını şunları söyledi: “Tiyatro eleştirmenliği ve dramatoloji okuyorum ve bir yandan da metin yazarlığı yapıyorum. Onun dışından senaryo ve oyun yazarlığı da yapıyorum. Hâlhane Cafe’yi biz alternatif mutfak olarak düşündük. Alternatif mutfak dediğimiz ise organik yiyeceklerin bulunabildiği, vegan, vejetaryen seçeneklerin olduğu bir mutfak. Deneysel yani dünyanın tüm mutfaklarına açık… Aynı zamanda yörenin kendi tatlarına, yörenin kendi malzemelerini kullanarak, fazla fabrikasyon endüstriyel ürünlere bulaşmadan mutfağı icra etmek adına burayı açtık.”

“EVLERİNDE HİSSETSİNLER DİYE…”

“Aslında Lilit ismini düşünmüştüm ancak insanlara olumsuz göndermeli bir isim gibi geldi. Daha sonra ‘halim budur’dan yani, ‘halde kalmak, halde olmak’ gibi biraz oradan türettim ve insanların kendilerini evlerinde hissetmeleri amacı ile haneden yola çıkarak bu ismi koydum. ‘Hal ve hane’yi birleştirdim aslında.”

‘BEN ÇEKTİM BAŞKASI ÇEKMESİN’ DEDİ

“Öğrenciliğimde birçok yerde kahvaltı yapmak istedim ancak maliyetinin üstünde çok pahalıya verdiklerini düşünerek elimden geldiğince fiyatları aşağıda tutmaya çalıştım. Mesela 5 ila 9 TL arasından bir fiyata kahvaltı yapabiliyorsunuz. Bizim için herkesin nitelikli ve ucuz hizmet alması çok önemli.” (Eren Aşnaz)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif