Anasayfa / Eğitim / Deprem gözlemi Çanakkale’de yapılacak

Deprem gözlemi Çanakkale’de yapılacak

1

Deprem gözlemi Çanakkale’de yapılacak

T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan, “Ulusal Sismik Ağın Geliştirilmesi ve Deprem Araştırma Projesi (USAG)” kapsamında, 2016 yılı sonuna kadar ivedi olarak tamamlanması planlanan “Derin Kuyu Deprem Gözlem İstasyonu Projesinin” ilk ayağı Çanakkale’de başladı.

Proje kapsamda gerçekleştirilen yer tespiti çalışmaları ile Çanakkale Çınarlı Köyü yakınlarında bulunan lojistik depo alanında yapılması planlanan “Derin Kuyu Deprem Gözlem İstasyonu” için sondaj çalışmalarına başlandı.

Söz konusu proje ile 110 m derinlikteki derin kuyu sismometreleri yardımıyla; büyük depremler (M>7) öncesi ve sırasında meydana gelecek fiziksel süreçlerin incelenmesi, aynı zamanda, büyüklük algılama ölçeği ve mikro sismik aktivitenin daha hassas gözlenmesi hedeflenmektedir.

(Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif