Anasayfa / Yazarlar / YA, DEVLET BAŞA!

YA, DEVLET BAŞA!

YA, DEVLET BAŞA!

Ya Kuzgun leşe… Siz Koca Türk Devletine kafa tutacaksınız. Bahçeli, Kılıçdaroğlu, Baykal ifade vermeye gidecek. Sizler ise, “Sıkıysa gelip alsınlar. Gitmeyeceğiz” diyeceksiniz. Yok, öyle üç köfte on beşe. “Sırtımızı, PKK’ye, PYD’ye bilmem nereye dayadık”, diyerek terör örgütlerine arka çıkacaksınız. Devletin Cumhuriyet Savcısı ifadeye çağırdığında, gitmeyeceksiniz. Hukuk, hukuk, Adalet diye yırtınacaksınız, Adaletin davetine icabet etmeyeceksiniz. Siz kimsiniz? Türk devletinden güçlü müsünüz? 6 Milyon oy, arkamızda diyorsunuz. Bu size, suç işleme, Savcıya ifade vermeye gitmeme hakkı verir mi? Ne ayaksınız Allah aşkına? Milleti sokağa, terör eylemleri yapmaya davet edeceksiniz. Terörist cenazelerinde boy göstereceksiniz. Türk polisine, askerine hakaret edip, tokat atacaksınız. Teröristleri, TBMM’nin size tahsis ettiği araçlarda taşıyacaksınız. Türk Devletine her türlü hakareti yapacaksınız. Meclis kürsüsüne çıkıp, “Savcı bizi ifadeye çağırmış. Gitmeyeceğiz. Almaya güçleri yetiyorsa gelip alsınlar, direneceğiz” diyeceksiniz. Toplantılarınızda, terör örgütü paçavrasını bayrak diye asıp, Şanlı Türk Bayrağımız ayaklar altına alacaksınız. Bayrağımızı gönderden indirmeye kalkacaksınız. Bizim yolumuz, Kandil’dir, İmralı’dır diyeceksiniz. Milleti bölüp parçalamaya kalkacaksınız. Bin yıllık Türk devleti de bunlara göz yumacak. Açılım süreci denilen, ihanet sürecinde bunlara göz yumuldu.

 

KOLKOLA

Bir zamanlar, hükümet bu teröristlerle kol kolaydı. Dolmabahçe mutabakatı. Habur rezaleti. Kandil’i, İmralı’yı ziyaretler. Bizler MHP olarak, bu yolun yanlış olduğunu, teröristle müzakere değil, mücadele yapılmasını söyleyerek, Hükümet edenleri uyardık. Nafile. Mesele bugünlere geldi. PKK’lı hainler büyüyüp, semirdiler. Yığınak yaptılar. Kaç vatan evladımız, bu hainlerin açılım süreci içinde yaptıkları hazırlıklar sonucunda toprağa düştü. Ne yazık ki, Atatürk’ün partisi de, “Seçimle gelenler, Seçimle gider” diyerek, bunlara arka çıkıyor. Seçimle gelenin, teröre destek verme hakkı var mıdır? Yine seçimle gelenlerin, dokunulmazlıkları kaldırıldığı halde, savcıya gitmeme ayrıcalığı var mıdır? Avrupa’ya ne oluyor? Yapılan uygulama hukuka uygundur. Yüzlerce vatan evladı, kahpece şehit edilirken, Avrupa neredeydi? Sade bir vatandaş, Savcının ifadeye çağırma davetine, icabet etmediği zaman, aynı yol izlenir. Polis zoruyla ifadeye götürülür. Sizler, ifade verirsiniz. Tutuklanır ya da serbest kalırsınız. Unutulmamalıdır ki, kimse Türk devletinden daha büyük değildir. Herkes hukuk önünde eşittir. Vekil de, olsanız fark etmez. Eğer suçunuz yoksa merak etmeyin aklanırsınız.

 

ÇOK AZ UCUNDAN

Temel askere gidecekmiş, çok sevdiği kedisini arkadaşı Dursun’a emanet ederken demiş ki: – Bu kediye iyi bak, ben askerdeyken bir şey olursa, bana mektup yaz. Temel bir aylık asker olunca, Dursun’dan mektup gelmiş, “Temel, kedin dama çıktı, damdan ayağı kaydı, düştü ve öldü.” yazıyormuş.

Çok üzülen Temel de, “Ula Dursun, insan alıştıra alıştıra söyler da!.. Bir daha böyle bir şey olursa alıştıra, alıştıra yaz.” diye cevap yazmış. Bir Ay sonra Dursun’dan yine mektup gelmiş. Temel mektubu sevinçle açmış ve okuyunca şok olmuş. Gelen mektupta, “Temel, anan dama çıktı!” yazıyormuş. Sağlıcakla kalınız.

Hakkımızda Yusuf Eroğlu

Yusuf Eroğlu

Bu Haber Çok Okundu

AKLIMDA KALAN

AKLIMDA KALAN 24-25 Nisan tarihlerinin Çanakkale için çok büyük önemi vardı o günlerde… Avustralya, Yeni …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif