Anasayfa / Güncel / Vekil Öz ilçe ilçe gezdi Sorunları yerinde dinledi

Vekil Öz ilçe ilçe gezdi Sorunları yerinde dinledi

1

Vekil Öz ilçe ilçe gezdi Sorunları yerinde dinledi

 TBMM’de hafta içi geçen yoğun mesainin ardından Çanakkale’ye dönen Bülent Öz, ayağının tozuyla Gelibolu’ya gitti.

Öz, İlçe Başkanı Nevzat Kaya, İl genel Meclisi Üyemiz Ali Koç ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile buluşarak gündeme ilişkin yaptıkları değerlendirmelerin akabinde örgütüyle birlikte Gelibolu’da esnaf ve köy gezilerini devam ettirerek çalışmalarını sürdürdü. Örgüt ile birlikte Zafer ve Panorama Gazetelerini ziyaret ederek ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP heyeti, daha sonra Bayramiç, Süleymaniye ve Bolayır Köyleri ile Kavakköy ve Evreşe Beldelerini ziyaret ederek CHP Belde yönetimleriyle bir araya geldi ve kahvelerde tek tek yurttaşlarla sohbet etti.

Cumartesi günü çalışmalarını Gökçeada’da sürdüren Vekil Öz’ü İlçe Başkanı Mehmet Güneşhan ve çok sayıda partili Gökçeada Limanı’nda karşıladı. İlçe Başkanı ve beraberindeki partililerle CHP Gökçeada ilçe Başkanlığına geçen Öz, burada çok sayıda partilinin coşkulu karşılaması ile aydınlık Türkiye’ye olan hasretin sona ereceğini, umutlarının daha bir güçlendiğini ifade etti. Örgüt ile birlikte Atatürkçü Düşünce Derneği Gökçeada Şubesini ziyaret eden vekil Öz, ziyaretlerine önce merkezde Taksici esnafı, ardından çarşı meydanı arkası esnafları ve yine o bölgede sokaklarda, kahvehanelerde hemşerileri ile görüşerek sürdürdü.  Pasaj içi ve Emniyet Müdürlüğü caddesindeki esnafları da bir bir ziyaret eden CHP heyeti, eski pazar yeri bölgesinde de esnafları da ihmal etmedi.

MANŞETLERİNİ SARAY ATIYOR

Vekil Öz; gerçekleştirdiği ziyaretlerde partisinin ülkenin yakıcı gündemine ilişkin değerlendirmelerini, merkez medyanın CHP’yi görmezden geldiği ve ülkede manşetlerin Sarayın basın danışmanları tarafından belirlendiği bir süreçte, yurttaşlara birebir anlatmayı tercih ediyor. Öz, CHP’nin ülkenin içinde bulunduğu durumun fotoğrafını çektiğini ve bu kötü manzaradan kurtuluş reçetesini de yazdığını belirtti.

HİÇBİR MAZERET…

Temel sorunun yurttaşlara bu fotoğrafı anlatamamak olduğunun altını çizerek, yeni bir yol bulmak yeni bir kanal açmak zorundayız diyen Öz,  “Bazen bu yol çok tanıdık, bildik, yorucu,  ama bir o kadar da etkili olan yüz yüze görüşme yöntemi ile açılabilir dedi. Sözlerini hiçbir mazeret başarının yerini tutamaz diyerek sürdüren Öz, ulusça içinde bulunduğumuz atmosferi değiştirmek için daha çok çalışmak durumundayız, partinin İl ve ilçe örgütlerinden en sade üyesine, milletvekillerine kadar hepimiz daha fazla çalışmak ve faşizme engel olmak durumundayız. Hiçbir yurtsever bu görevden kaçamaz” dedi.

CHP heyeti; Cumhuriyet gazetesine yönelik olarak başlatılan sindirme ve teslim alma operasyonunu ve Özgür basın susturulma girişimlerini protesto etmek için Gökçeada da sokakta yurttaşlara Cumhuriyet Gazetesi dağıttı. Yaptıkları ziyaretler esnasında iktidarın Türk Milleti’nin aklıyla alay etmeye başladığını ifade eden Öz, Cumhuriyet’e FETÖ soruşturması yapan Savcının da Fetöcü çıktığını, yürütülen Selam Tehvit örgütü davasından sanık olduğunu vurguladı. Bir tarafta Eğitim-İş,eğitim Sen üyesi öğretmenler, haksız bir şekilde açığa alınmışken, Bank Asya’nın ATM’si önünden geçenler FETÖ’cü diyerek ihraç edilirken FETÖ’den sanık bir savcı Cumhuriyetle yaşıt Cumhuriyet gazetesine akla ziyan bir soruşturma başlatıyor. Bu kabul edilebilir mi? Türkiye’de devleti ele geçirmeye çalışan cemaatleri ilk yazan ömrünü FETÖ ile mücadeleye adayan bu uğurda bedeller ödeyen Cumhuriyet yazarları bugün tutuklu.

YARIN MENZİL’E TESLİM EDERLER

Gökçeada çalışmaları esnasında Üniversite Öğrencileriyle karşılaşan Öz, birlikte çay içti ve gençlerin sorunları dinledi. Üniversite gençliğinin en büyük sorunu olan barınma sorununu ancak CHP’nin çözebileceğini ifade eden Öz, “Bu gerici faşist iktidar; gençleri dün aynı menzile yürüdükleri FETÖ’ye teslim etti, yarın Menzil’e teslim eder. Bu basiretsiz iktidardan ülkenin bir an önce kurtulması gerekmektedir. Yarın çok geç olabilir” dedi.

BAŞKANLIK AMERİKAN RÜYASI

Gittiği köylerde de üreticinin perişan olduğunu gördüğünü ifade eden Öz, “Köylümüz yürütülen suni siyasi tartışmadan bıkmış, onlarda artık farkında, bunların derdinin kendi siyasal ikballeri olduğunun. Köylü Cumhuriyet rejimine sahip çıkacağını ifade ediyor. Saray ve Binali dışında, geleceğini bu ikisine ipotek etmiş küçük bir azınlık hariç kimse bu ülkeyi felakete götürecek Amerikan Rüyası olan Başkanlıktan yana değil” dedi. (Haber Merkezi)

 

 

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Orta Okul Öğrencilerinden Çevre Hareketi

Orta Okul Öğrencilerinden Çevre Hareketi Adatepe Orta Okulu öğrencileri tarafından Eko Okul Projesi kapsamında atık …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.