Anasayfa / Güncel / Kaçan Balık’tan şampiyonalı tatlar

Kaçan Balık’tan şampiyonalı tatlar

1Kaçan Balık’tan şampiyonalı tatlar

Yaklaşık 6 aydır Çanakkalelilere hizmet veren Kaçan Balık, bünyesine aldığı dünya şampiyonu deniz ürünleri ustası Melih Mercan ile deniz mahsulleri konusunda yeni şubeler açarak Çanakkale’den Türkiye’ye açılan marka olma yolunda ilerliyor.

Çanakkale’de yaklaşık 6 aydır balık yemek isteyenlerin aradığı isim olan Kaçan Balık, markalaşma yolunda ilerliyor. Sektörel anlamda Türkiye’de markalaşma yoluna giderken, deniz ürünleri için en lezzetli ve farklı tatları Çanakkalelilere sunuyor. Bu atılımına Türkiye şampiyonluğu ve Milli Takım dünya ikinciliği gibi şampiyonaları bulunan Melih Mercan’ı bünyesine katarak ciddi bir başlangıç yaptı. Kaçan Balık işletmecisi Tarık Bakır, bize sektörel hedeflerini ve Çanakkale’ye gelen misafirler ile Çanakkalelilere deniz mahsulleri konusunda en iyi hizmeti ve tatları vererek farklılık yaratmak olduğunu belirtirken, son olarak Norveç’te 4 yıl boyunca hizmet vermiş olan şampiyon balık ustası Mercan’ı ise yakından tanıdık. Bize meslek yaşamından ve şampiyonalarından bahseden Mercan, Kaçan Balık ile beraber geliştirecekleri sektörel planlar hakkında bilgiler sundu.

Çanakkale’nin deniz ürünlerinde markalaşma yolunda yeni atılımlar yapan Kaçan Balık işletmecisi Bakır ve şampiyon usta Mercan, yeni hizmetleri ve projeleri için şunları söylediler:

Tarık Bakır (işletmeci): “Deniz mahsulleri balık lokantası olarak hizmete açıldık. Şehir dışından Çanakkale’ye gelen misafirlerin ve Çanakkalelilerin lezzetli balık yemeleri amacı ile bu sektöre adım attık. İnşallah bu konu ile ilgili şubeleşmeyi düşünüyoruz. Norveç’te 4 yıl kalmış ve şampiyonalar kazanmış bir şefimizi daha iyi bir hizmet vermek için buraya getirdik. Balık tecrübesi, işlemesi çok ileri düzeyde bir şefimiz, inşallah Çanakkaleliler de şefimizin lezzetli balıklarını tadarlar. Kendisi ile dost aracılığı ile tanıştık ve bizi kırmadı. İnşallah diğer şubelerimizi de beraber açacağız.”

“ÇANAKKALE’YE DEĞİŞİK BİR BALIK ANLAYIŞI GETİRMEK İSTİYORUZ”

“Balıklarımız taze ve günlük geliyor. Bazı ürünler donmuş oluyor ancak genelde balıklarımız günlük ve taze balıklar. Hem öğrenci, hem orta kesim için şalgamı, turşu suyunu hatta kabak tatlımızı bile kendimiz yapıyoruz. Çanakkale’ye değişik bir balık anlayışını getirmek istiyoruz. Bunu da inşallah kısa süre içerisinde yapacağız. Sektörümüzde hedeflerimiz büyük ve en hızlı şekilde başaracağımıza inanıyoruz.”

3

“ARTIK ÇANAKKALE HALKINA HİZMET VERECEĞİM”

Melih Mercan (Kaçan Balık şampiyonalı usta): “Meslek hayatına 11 yaşımda İstanbul Unkapanı’nda  Christo ustanın yanında başladım. 27-28 yaşıma kadar onunla çalıştım ve daha sonra Ovark Holding bünyesine geçtim. Mesleki hayatımızın bazı dönemlerinde ilk 2005 senesinde deniz mahsulleri bölümü olarak Türkiye şampiyonluğunu kazandım. Arkasından birçok ödüllerim oldu. Milli Takım’da bir dönem görev aldım. 2010-2011 senesinde Norveç’te girdiğimiz bir yarışmada takım arkadaşlarımız ile birlikte ikincilik aldık. Birincilik hakkımızdı fakat Türk Vatandaşı olduğumuz için birinciliğe açıkçası uygun görmediler diyebilirim. Tarık Bey ile Norveç’te tanıştık. Kendisinin de böyle bir işletmesinin olduğunu söyledi, teklifte bulundu. Bizde Tarık beyi geri çevirmedik ve kabul ettik. Çanakkale’ye geldik bundan sonra deniz mahsulleri tabi bunu sadece balık olarak düşünmeyelim. Bütün deniz mahsulleri konusunda bundan sonra Çanakkale halkına hizmet vereceğiz.”

(Eren Aşnaz)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif