Anasayfa / Güncel / Sahil Güvenlikte sıkı denetim

Sahil Güvenlikte sıkı denetim

 

5Sahil Güvenlikte sıkı denetim

Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı tarafından 2692 Sayılı Kuruluş Kanunu ile kendisine verilen görevlerin yanı sıra, 15-16 Temmuz 2016 tarihlerinde meydana gelen menfur darbe girişimi neticesinde yasa dışı olaylara karışmış kişilerin deniz yolu ile yurt dışına kaçışlarının önlenmesi ve tespiti maksadıyla, 7 Gün 24 saat denizlerde kontrol devam ediyor.

 Denetimler esnasında, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından; Bozcaada açıklarında özel bir tekne üzerinde 2 Türk organizatör şahıs ve toplam 181 Düzensiz Göçmen (103 Pakistan uyruklu erkek, 35 Suriye uyruklu erkek, 17 Suriye uyruklu kadın, 13 Suriye uyruklu erkek çocuğu, 13 Suriye uyruklu kız çocuğu) sağ ve sağlıklı olarak kurtarıldı.

Ezine Cumhuriyet Savcısı tarafından tahkikatın Sahil Güvenlik ve Jandarma ekipleri tarafından müşterek olarak yapılması talimatı verildi.      Suriye uyruklu düzensiz göçmenler parmak izi ve fotoğraf çekimi işlemlerinin tamamlanmasını müteakip serbest bırakılırken, 103 Pakistan uyruklu düzensiz göçmen ise doktor raporlarının alınmasını müteakip sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Ayvacık Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

Düzensiz göçmenlerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirlendi.     İfadelerinin alınmasının ardından Geyikli Jandarma Komutanlığında gözetim altında tutulan 2 Türk organizatör şahıs tedbirli olarak savcılığa sevk edildi.

Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığınca, ülkemizi tehdit edebilecek başta terör faaliyetleri olmak üzere her türlü yasadışı faaliyetlerin önlenmesi, silah, patlayıcı, uyuşturucu ve ülkemize sokulması yasak olan maddelerin yasadışı yollardan ülkemize sokulmasına engel olunması, son olaylardan sonra artma eğilimi gösteren düzensiz göç faaliyetlerinin engellenmesi, yasa dışı su ürünleri avcılığının önlenmesi ve caydırıcılığın sağlanması maksadıyla; kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli olarak tüm sorumluluk sahasında, 24 saat üzerinden icra edilen kontrol/denetimlere devam edilmektedir.

(Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif