Anasayfa / Güncel / Memur-Sen’den imza kampanyası

Memur-Sen’den imza kampanyası

manset-fotoMemur-Sen’den imza kampanyası

Memur- Sen üyeleri, Kasım Ayı Meclis Toplantısında İskele Meydanı’nın adının, “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı” olarak değiştirilmesi talebinin reddedilmesi üzerine, İskele Meydanı’nda imza kampanyası başlatarak basın açıklaması yaptı.

Basın bildirisini okuyan Memur- Sen İl Başkanı Suat Özen; “Bu kararı alırken korkmayın, Bu meydan, hain saldırıdan sonra fiilen zaten demokrasi için bir temsil haline geldi, burada toplanan halk bunu benimsedi,  artık adının da ’15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’ olarak değişmesini de talep ediyoruz” dedi.

BAŞKANA VE ÜYELERE ÇAĞRI

Özen açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bizler Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden MEMUR-SEN olarak 1 milyon üyemiz ile, aileleri ile o gece Türkiye’nin tüm şehirlerinde darbe kalkışmasının ilk dakikalarından itibaren sokaklara indik. Çanakkale Memur-Sen teşkilatları olarak yaklaşık 1 ay boyunca geceleri iskele meydanını boş bırakmayarak, hep birlikte olası başka bir girişimin de önüne geçtik. Ülke genelinde ilk reaksiyon gösteren illerden biri olarak, Çanakkale Ruhu ile 15 Temmuzu asla unutmayalım. Çocuklarımız da yeni nesiller de hep hatırlasın. Bu meydan bundan böyle “15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Meydanı olarak bilinsin, söylensin” diyoruz. Bu amaçla bugün burada Memur-Sen olarak imza kampanyamızı başlatıyoruz.  Buradan Belediye Başkanına ve Belediye Meclis üyelerine çağrımız; Şehitler Diyarı Çanakkale’mizi, terör örgütü PKK’ya destek veren Sur belediyesi ile kardeş belediye ilan ederken titremeyen elleriniz, bu meydanın adının ’15 Temmuz Demokrasi Ve Şehitler Meydanı’ olması için 15 Temmuz şehitlerinin ve gazilerinin vakarı ve azameti karşısında mı titremektedir.”

(Dilek Akşen)

 

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif