Anasayfa / Güncel / Kanser küçük şikayetlerle başlar

Kanser küçük şikayetlerle başlar

kanser-kucuk-sikayetlerle-baslar-1

Kanser küçük şikayetlerle başlar

Çanakkale Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yürütülen Ulusal Kanser Tarama Programları kapsamında Ekim ayında, Merkez Ketem personelleri tarafından eğitim verildi.

Merkez Ketem Personelleri tarafından Çan (Bilaller, Cicikler, Ozancık, Kızılelma, Göleköy, Uzunalan, Yuvalar, Kalburcu, Çomaklı Köyleri), Yenice (Kurtlar Köyü) Merkez’de Fevzipaşa Mahallesi ve Emekli Astsubaylar Derneği’nde, Kordon boyunda ve Merkez Asm’lerde  50-70 yaş arası tüm kadın ve erkeklere Kolorektal(Kalınbağırsak) Kanseri, 30-65 yaş kadınlara Serviks (Rahim Ağzı) Kanseri ve 40-69 yaş kadınlara da Meme Kanseri ile ilgili toplamda 1850, kişiye eğitim verildi. Bu eğitimler sonucunda oluşturulan Mamografi grupları randevuları verilerek Merkez ve Çan Ketem’e yönlendirildi.

Kolon Kanseri ile ilgili Gaitada Gizli Kan Testi eğitim sonrası dağıtılırken, HPV(Rahim Ağzı Kanseri)  taramaları için bayanlar ilçe Toplum Sağlığı Merkezleri ve Merkez ve Çan Ketem’e yönlendirildi. Ücretsiz olarak yapılan tarama ve eğitimlerimiz devem etmektedir.

(Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif