Anasayfa / Güncel / İmar değişikliği itirazına ret

İmar değişikliği itirazına ret

1

İmar değişikliği itirazına ret

Belediye Meclisi, bazı imar değişikliklerine yönelik itiraz nedeni ile dün saat 15.00’te belediye konferans salonunda toplandı. Gerçekleşen toplantıda imar değişikliğine yönelik itiraz oylandı.

İmar değişiklikleri ile ilgili bir itiraz geldi. Bu itiraz ‘ilk oturumda görüşülür’ maddesine istinaden madde gündeme alınması oylanarak oy birliği ile kabul edildi. İmar değişikliğine yapılan itiraz, İmar ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘3194 sayılı İmar Kanununun Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliğinin 33. Maddesine istinaden ilan süresi içerisinde yapılan itirazların idarenin karar merciince karara bağlanması gerekmektedir’ yazısı ile Başkanlık makamına bildirildi.

Meclis kararına yapılan itiraz için gerçekleştirilen oylama da itiraz, 7 kabul, 15 ret, 6 çekimser sonuç ile oy çokluğu ile ret edildi.

(Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif