Anasayfa / Eğitim / Minik Çevreciler atıksu arıtma tesisinde

Minik Çevreciler atıksu arıtma tesisinde

 

1Minik Çevreciler atıksu arıtma tesisinde

Terzialan İlkokulu’nda 1-2-3 ve 4. Sınıf öğrencilerinden oluşan ve kendilerini ‘Çevreci Öğrenciler’ olarak adlandıran minikler, Çan Belediyesi Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ni ziyaret ederek, uzmanlardan tesisin işleyişi ve işlevi ile ilgili bilgi aldılar.

Eko Okul Projesi’nin gönüllü minik çevrecileri iki grup halinde Çan Belediyesi Atıksu Artma Tesisi’ni baştan sona inceledi. Atık suların zararlarını ve arıtılmadığında nelere yol açabileceğini birinci ağızdan öğrenen öğrenciler, kirli suyun tesise girdiği andan itibaren nasıl arıtıldığını yakından görerek, arıtılmış atık suyun en berrak haliyle Kocabaş Çayı’na deşarj edilmesine şahit oldu.

Öğrenciler, Çan Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisi ziyaretinden sonra Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’ya çevrenin korunması için Çan’a yaptığı katkıları için bir teşekkür ziyaretinde bulundu. Minik öğrenciler Başkan Kuzu’ya çiçek hediye etti. Okul Müdürü Murat Candemir Eko Okul Projesine dahil olan, ancak bu aktiviteye katılamayan Terzialan Anaokulu öğrencilerinin tamamen atık materyallerin geri dönüşümüyle hazırladıkları özel bir tabloyu Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’ya takdim etti. Okul Müdürü Murat Candemir Başkan Kuzu’ya; “Atık nedir, çöp nedir, çocuklarımız bunun bir kez daha farkına vardı. Suyun nasıl berrak hale geldiğini, temizlendiğin, çok yakından hep birlikte gördük, öğrendik ve size, çevreyi korumak adına gerçekleştirdiğiniz bu faaliyetler ve yatırımlar için bir teşekkür ziyaretinde bulunmak istedik.” dedi.

Terzialan İlkokulu öğrencilerine ziyaretleri için teşekkür eden Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu; “Çocuklarımızın böyle bir projede yer alması bizleri ayrıca memnun etti.  Çevre bizler için çok önemli ve geleceğimize bırakacağımız en büyük miras. Bu mirası ne kadar temiz ve doğal bırakırsak bizim çocuklarımız yani sizler, o kadar pırıl pırıl bir geleceğe sahip olacaksınız. Öğrencilerimizin bu küçük yaşlarına rağmen, çevrelerine böyle duyarlı olmaları ise güçlü yarınlarımız olduğunu bizlere gösteriyor. Ayrıca bugün gördüğünüz atıksu tesisi gibi önümüzdeki yıl da katı atık tesisimizi görebileceksiniz. Orada toplayacağımız katı atıklardan da gübre üretilecek.” ifadelerini kulandı. (Haber Merkezi)

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Çanakkale ile kan bağımız var”

“Çanakkale ile kan bağımız var” Bir dizi ziyaretlerde bulunma amacıyla Çanakkale’de bulunan Tarsus Belediye Başkanı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif