Anasayfa / Ekonomi / Kentte istihdam seferberliği

Kentte istihdam seferberliği

1

Kentte istihdam seferberliği

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında 18.08.2016 tarihinde imzalanan protokol kapsamında Oda ve Borsa artık “İŞKUR Hizmet Noktası” olarak “Mesleki Danışmanlık Hizmeti” verebilecek.

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu Hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıda, İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, Müdür Yardımcısı Mustafa Höke, Şef Aysel Eskici, ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal, Çanakkale Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sevcan Elver, ÇATOD Başkanı Kemal Pazarbaşı, Dernek Sayman Üyesi Aşkın Değirmenci ile Borsa Tescil Memuru Burcu Genç ve ÇTSO Proje Uzmanı Gökhan Doğru toplantıda hazır bulundu.

İLK SEKTÖR TURİZM

Toplantının ilk gündem maddesi “Çanakkale’de Turizm Konusunda İstihdam Çalışması Yapılması” olarak belirlendi. Konuyla ilgili görüşleri alınmak üzere davet edilen sektör temsilcileri; daha önce gerçekleştirilen uygulamalarda sorunlar yaşandığını belirterek, artık eğitim alacak ve işbaşı yapacak personel biz profesyoneller tarafından seçileceği için programın daha faydalı olabileceğini belirterek, çalışmaların turizm sektöründeki personel sıkıntısına çözüm olabileceğini söylediler.

ODA VE BORSALARIN HİZMET NOKTASI İŞKUR

 Konuyla ilgili bilgi veren İŞKUR Müdür Ali Çalışkan; “Çanakkale’de faaliyet gösteren işletmeler istihdam ve istihdama yönelik eğitim taleplerini artık doğrudan Oda ve Borsamıza iletebilecek. Oda ve Borsamıza gelen talepler yapılan protokol gereği online sistem üzerinden Müdürlüğümüze iletilecek. Toplanan talepler doğrultusunda müdürlüğümüz tarafından istihdam ve eğitim taleplerini karşılayacak programlar uygulanacak. Programlar sonucunda hem çalışanlar hem de işverenler teşvikler ve desteklerden daha fazla yararlanma imkânına sahip olacak” ifadelerine yer verdi.

(Haber Merkezi)

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Orta Okul Öğrencilerinden Çevre Hareketi

Orta Okul Öğrencilerinden Çevre Hareketi Adatepe Orta Okulu öğrencileri tarafından Eko Okul Projesi kapsamında atık …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.