Anasayfa / Güncel / Gezginden müthiş sergi

Gezginden müthiş sergi

1Gezginden müthiş sergi

GTP Turizm ortakları Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelik tarafından organize edilen; Tarık Gök  ‘Bir Hayalin Peşinde’ ve ‘Turkcell Gelibolu Maratonu Barış İçin Koşuyorum’ fotoğraf sergisinin açılışı Kültür Turizm Müdürlüğü Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde gerçekleşti.  Sergi’de Kamboçya, Hindistan, Nepal ve Myanmar’dan 28 fotoğraf yer alıyor.

03-10 Kasım 2016 tarihleri arasında gösterilecek olan sergi, gezgin fotoğraf sanatçısı Tarık Gök’ün özel fotoğraf çalışmalarından oluşuyor. Kültür Turizm Müdürlüğü Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde gerçekleştirilen sergi açılışını Gök ile berber, Vali Yardımcısı Bekir Sıktı Dağ, Çanakkale Belediyesi Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, GTP Ortakları Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelik yaptılar.

Açılış öncesi Aydeğer; “Kendisi bize Gelibolu Maratonu boyunca çok önemli katkılarda bundu. Biz onu bu sene Gelibolu Maratonu’nun 2. Yılı ile beraber Çanakkale’de çok özel sergisini, Çanakkaleliler ile paylaşmasını arzu ettik ve sağ olsun bizi kırmadı. Tabi biz bu seneki sergiyi açarken Çanakkaleliler için çok önemli olduğunu düşündüğümüz Gelibolu Maratonu’nun fotoğrafları ile beraber sizlere sunmak istedik. Bu fotoğraflarda da gerçekten o anda insanların o anda yaşadıkları çok özel anları resmetmeye çalıştık. Umarım sizler içinde keyifli bir sergi olur” diyerek düşüncelerini aktardı. Aydeğer’in ardından ise sergi sahibi Gök: “Bu benim Çanakkale’deki ilk sergim bu benim için onur verici bir şey. Fotoğrafları sizler ile paylaşmak. Çok mutluyum, heyecanlıyım hepiniz hoş geldiniz” dedi.  Vali Yardımcısı Dağ ise Gök’e başarılarının devamını dileyerek şunları söyledi: “Öncelikle Tarık Bey’e teşekkür ediyorum. Muhteşem bir gözünüz var. Bunu bizimle paylaştığımız için sağ olun. Bizim Maratonumuz insanın sadece bedenine değil, ruhuna da hitap eden bir maraton… Ümit ediyorum bundan sonraki hayatınızda da güzel enstantaneler ile daha iyilerini yakalar, daha güzel başarılara imza atarsınız.” konuşmaların ardından açılışı yapılan sergi 10 Kasım tarihine kadar gösterilmeye devam edecek. (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

GESTAŞ’tan Dikkat Çeken Açıklama

GESTAŞ’tan Dikkat Çeken Açıklama Kent merkezinde ve bazı ilçelerde yoğun trafik haberleri üzerine açıklama yapan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif