Anasayfa / Güncel / Ergin’den Demirbaş çıkışı:”İfadeleri şahsını bağlar”

Ergin’den Demirbaş çıkışı:”İfadeleri şahsını bağlar”

ifadeleri-sahsini-baglarErgin’den Demirbaş çıkışı:“İfadeleri şahsını bağlar”

MHP Merkez İlçe Başkanı Mesut Ergin, Çanakkale Belediye Meclis Üyesi Ufuk Demirbaş için basın açıklaması yayımlayarak, “Yaptığı açıklamalar kesinlikle partimizin görüşünü yansıtmamaktadır ve söz konusu şahsın kişisel görüşleridir.” diye konuştu.

Ergin açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Hatırlanacağı üzere 1 Eylül’de İl Başkanlığınca yapılan basın açıklamasında da ifade edildiği üzere; Çanakkale Belediye Meclis üyesi Ufuk Demirbaş’ın Mustafa Doğan’ın istifası üzerine göreve geldiği günden bu yana Milliyetçi Hareket Partisi’nin siyasal duruşuna uygun olmayan beyan, açıklama, tutum ve davranışlarından dolayı Partimiz ile siyasal bağı kesildiği ifade edilmiştir. Ancak konu ile ilgili İl Başkanlığı’mızın Çanakkale Belediyesi’ne muhatap yazılarına rağmen gerek Belediye Başkanlığı gerekse yerel basın hala söz konusu şahsı MHP Belediye Meclis Üyesi olarak takdim etmeye devam etmektedir.

Tekraren ifade etmekte yarar görüyor ve siz değerli basın mensupları vasıtası ile bir kez daha ifade ediyoruz ki; söz konusu şahsın hdpli sur belediyesi ile Çanakkale Belediyesi arasındaki kardeş şehir protokolü, belediye başkanının hdpnin meclise girmesi üzerine dağıttığı pilav, mor renk konusu ve en son olarak demokrasi meydanı önerisine verdiği çekimser oy , basında  ve yayın organlarında yaptığı açıklamalar kesinlikle partimizin görüşünü yansıtmamaktadır ve söz konusu şahsın kişisel görüşleridir. Özellikle Çanakkale Belediyesi’nin MHP Grubu tabelasını resmi talebimize rağmen indirmemesi de tarafımızdan art niyetli bir davranış olarak değerlendirilmekte kendi sakil siyaset anlayışlarına MHP’yi de alet ederek güya MHP’de bizim gibi düşünüyor algısı oluşturarak siyasal şark kurnazlığı yaptığı şeklinde tarafımızdan anlaşılmaktadır.

Sonuç olarak Ufuk Demirbaş’ın Milliyetçi Hareket Partisi’ni temsil etmediğini, görüş ve beyanlarının şahsını bağlayacağını bir kez daha aracılığınızla değerli kamuoyuna ifade ediyor, saygılar sunuyorum.”

(Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif