Anasayfa / Güncel / Eğitim İş’ten Müdür Memiş’e suç duyurusu

Eğitim İş’ten Müdür Memiş’e suç duyurusu

1

Eğitim İş’ten Müdür Memiş’e suç duyurusu

Eğitim İş Genel Merkez Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Balık yönetim kurulu üyeleri ile birlikte dün Çanakkale’ye gelerek Eğitim İş Merkez Yönetim Kurulu olarak, Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş hakkında suç duyurusunda bulundu.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Eğitim İş Şube Başkanı Ahmet Mantaş’a uzaklaştırma verilmiş, son olarak birçok Eğitim İş üyesi görevine dönerken, Mantaş’ın uzaklaştırma kararı 2 ay daha uzatılmıştı. Eğitim İş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Balık yönetim kurulu üyeleri ile birlikte dün Çanakkale’ye gelerek Eğitim İş Merkez Yönetim Kurulu olarak, Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusundan önce Eğitim İş Şube binasında basına açıklama yapıldı. Burada gerçekleştirilen açıklamaya, Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Çanakkale Belediyesi Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar’da destek verdi. Gerçekleştirilen açıklamada Balık; “Biz, Şube Başkanımızın yanındayız. Şube Başkanımızın her türlü mağduriyetine sahip çıkıyoruz. Ekonomik kayıplarına sahip çıkacağız, onun mağduriyetini karşılayacağız, hem de hukuksal olarak her tülü mücadeleyi kendisi ile beraber vereceğiz. Bugün buraya Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü hakkında suç duyurusunda bulunmak için geldik” dedi.

Suç duyuru yapılmadan önce açıklamayı yapan Merkez Yönetim Kurulu Başkanı Balık şunları söyledi:

“İl Milli Eğitim Müdürü’nün kendi kişisel hırsları ile açığa alınmış Şube Başkanımız Ahmet Mantaş’ın yanında olduğumuzu buradan bir kez daha vurgulamak için bugün buradayız. Şunu net olarak belirtmek isterim. Çanakkale’de benzer suçlardan açığa alınan üyelerimizin tamamı görevlerine iade edildi. Yurt genelinde de benzer suçlardan açığa alınan üyelerimizin tamamı görevlerine iade edilirken, burada İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Memiş’in kişisel hırsı, kişisel beceriksizliği ve Milli Eğitimi yönetememesinden kaynaklanan, Milli Eğitimi gericileştiren tavırlarının, Şube Başkanımız Ahmet Mantaş tarafında ortaya çıkartılmasını hazmedememesi sonucu, Ahmet Başkanımızın açığa alınma süreci, 3 aydan sonra yeni bir düzenleme ile 2 ay daha uzatılmıştır.

“UZAKTAN YAKINDAN FETHULLAHÇI ÖRGÜT İLE BAĞDAŞTIRILAMAZ”

“Burada İl Milli Eğitim Müdürü tamamen kendi egosunu ortaya koymuştur. Burada Devlet memurluğu vasfı ile bağdaşmayan bir tavır ve tutum var. Biliyorsunuz 15 Temmuz darbe girişiminden sonra OHAL ilan edildi ve 10 binlerce devlet memuru açığa alındı, daha sonra on binlercesi yine görevden uzaklaştırıldı. Net sayı her gün değişmek ile beraber 70-80 bin civarında Milli Eğitim çalışanı görevinden uzaklaştırılmış oldu. Bunlardan bir tanesi de Çanakkale Şube Başkanımız Ahmet Mantaş. Sendikamız çevresinde nasıl tanınır. Sendikamız tüm şube başkanları ile tüm Türkiye’de Cumhuriyetçi, Atatürkçü ve evrensel sol değerlerine bağlı duruşu ile herkes tarafından net olarak bilinen, sayılan bir arkadaşımız. Suçlamalara baktığınız zaman Fettullahçı terör örgütü, Ahmet Mantaş Şube Başkanlığı süresinde her basın toplantısında, her basın açıklamasında öncelikle Fettullahın yanlışı ve Fettullahçıların bu ülkeyi yıkmak için çalıştıklarını belirtmiştir. Uzaktan yakından Fettullahçı terör örgütü ile bağdaştırılması söz konusu olamaz, olmamıştır.”

“AMAÇ; BİLEREK VE İSTEYEREK MAĞDUR ETMEKTİR”

“Burada, 25 Temmuz’da açığa alınarak mağdur edilen Şube Başkanımız 3 ay boyunca açıkta bekletilmiş, yetmemiş Milli Eğitim Müdürü herkesin göreve dönmesine onay verirken müfettişler, Ahmet Mantaş’ın tekrar 2 ay açıkta bekletilmesinin uzatılması kararına bağlamıştır. Buradaki amaç bilerek ve isteyerek mağdur etmektir. Biz, Şube Başkanımızın yanındayız, Şube Başkanımızın her türlü mağduriyetine sahip çıkıyoruz. Ekonomik kayıplarına sahip çıkacağız, onun mağduriyetini karşılayacağız, hem de hukuksal olarak her tülü mücadeleyi kendisi ile beraber vereceğiz. Bugün buraya Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü hakkında suç duyurusunda bulunmak için geldik.”

“EĞİTİM İŞ Mİ KAZANACAK, MEMİŞ Mİ?”

Şube Başkanımız Ahmet Mantaş’ı FETÖ terör örgütü ile ilişkilendiren Milli Eğitim Müdürünün öç almadan başka bir niyeti olmadığı da ortada. Bakalım burada Cumhuriyet değerlerine bağlı Eğitim İş sendikası mı kazanacak? Milli Eğitim Müdürü Memiş mi kazanacak? Net olarak göreceğiz. Cumhuriyet’in öğretmeni olduk, Cumhuriyet değerlerini savunduk. Hiç kimse bizden bunun haricinde bir değeri savunmamızı beklemesin. Bizden asla FETÖ’cü terör örgütü mensubu çıkmaz. Bizim durduğumuz nokta ve değerlerimiz bellidir. Cumhuriyet değerlerini savunuruz, her zamanda savunmaya devam edeceğiz. Buradan Sayın Valime seslenmek istiyorum. Burada yapılan hukuksuz bir uygulama var. Lütfen bunun takipçisi olun. Şube Başkanımız Ahmet Mantaş’ı en kısa sürede görevine döndürün. Sayın Memiş’e de diyorum ki makamının görevini yerine getir. Personellerin arasında herhangi bir ayrım yapma. Hak eden hak ettiğini vermek senin görevin, yoksa o makamı acilen boşalt.”

Balık’ın ardından mağdur edilen Eğitim İş ve Eğitim Sen üyesi tüm öğretmenlerin yanlarında olacaklarını belirten Milletvekili Erkek; “Eğitim İş üyesi, Eğitim Sen üyesi olupta mağduriyete sürüklenen tüm öğretmenlerimizin ivedi bir şekilde bir an önce görevine iadeleri artık zorunluluk haline gelmiştir. Bizde bu konunun takipçisiyiz Sayın Valimizin de bu konuda duyarlı olacağına inanıyoruz” dedi. Açıklamanın ardından Çanakkale Adliyesinde Memiş için suç duyurusunda bulunuldu.

(Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif