Anasayfa / Güncel / Karakaş: “Demokrasi için Cumhuriyet’e sahip çıkmalıyız”

Karakaş: “Demokrasi için Cumhuriyet’e sahip çıkmalıyız”

karakas-demokrasi-icin-cumhuriyete-sahip-cikmaliyiz

Karakaş: “Demokrasi için Cumhuriyet’e sahip çıkmalıyız”

CHP İlçe Başkanı Dr. Celal Karakaş, Cumhuriyet Gazetesi yönetici be yazarlarının tutuklanması ile ilgili partisinin Merkez İlçe Binası’nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Karakaş yapmış olduğu açıklamada; “Bizler bu ülkenin insanları, demokrasi ve özgürlüklere sahip çıkmak zorundayız. Bunun da bir tek yolu var. Cumhuriyet ve Cumhuriyet Gazetesine sahip çıkmaktan geçiyor” diye konuştu. Karakaş, yaptığı açıklamada şunları söyledi:  “İsmi Atatürk tarafından konulan ve Cumhuriyet ile yaşıt olan Cumhuriyet Gazetesi ülkemizin sembol kurumlarından biridir. Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Türkiye Cumhuriyeti kuruluş iradesinin hatırasıdır. Dönüp maziye baktığımız zaman ülkemiz darbeler ile anıldı ve her darbeden sonra Cumhuriyet Gazetesi bu işin bedelini ödemiştir. Ne olmuştur? Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Onat Kutlar ve daha pek çok yazarçizer, düşünür silahlı saldırı sonucunda, suikastlar sonucunda demokrat ve özgürlükçü tavırlarının bedelini hayatlarını kaybederek vermişlerdir.”

DOSYAYI HAZIRLAYAN SAVCI FETÖ ÜYESİ

“Dün ajanslara düştü. Dosyayı hazırlayan Savcı FETÖ üyesi olmaktan yargılanıyor ve görevinin başında. FETÖ üyesi olmayan düşünürlerimiz tutuklu yargılanıyor ancak FETÖ üyesi olan Savcı tutuksuz yargılanıyor. Hani diyorlar ya at izi it izine karışmış durumda. Şu anda öyleyiz. 15 yıldır ülkeyi tek başına yürüten AKP iktidarının bizleri getirdiği son nokta bu. Bizler bu ülkenin insanları, demokrasi ve özgürlüklere sahip çıkmak zorundayız. Bununda bir tek yolu var Cumhuriyet ve Cumhuriyet Gazetesine sahip çıkmaktan geçiyor.”

(Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif