Anasayfa / Eğitim / Okullar Allah’a emanet!

Okullar Allah’a emanet!

 

y

Okullar Allah’a emanet!

Çanakkale’de, çocuklarını güvenerek yolladıkları eğitim yuvalarında hiçbir güvenlik önleminin olmaması, velileri çileden çıkartıyor. İsteyen herkesin elini kolunu sallayarak girebildiği okullarda, öğrenciler de eğitim-öğretim saatleri içerisinde, okuldan ayrılarak sigara vs. içebiliyor. Denetimsiz öğrenciler, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanan fast- food gıdaları ise telefonları ile sipariş edip öğle aralarında okuldan uzak yerlerde rahatça tüketebiliyor. Velilerin ve görgü tanıklarının ise iddiaları büyük: “Okul çevrelerinde uyuşturucu satışı yapılıyor, Milli Eğitim Müdürlüğü uyuyor…”

Burası liseler bölgesi olarak bilinen Esenler Mahallesi… Merkez Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Vahit Tuna Anadolu Lisesi’nin bir arada bulunduğu bölgede, tek bir güvenlik önlemi yok. Okul kapılarında bekçiye rastlanılmadığı gibi ders saatlerinde duvarlardan atlayıp okul yanlarındaki büfelerde sigara içen, velilerin ve görgü tanıklarının iddiasına göre bazı öğretmenleriyle birlikte de sigara içen öğrenciler, Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanan gıdaları ise kolay bir şekilde elde edebiliyor. Okulda satışı yasak olan ürünleri, sipariş ederek kapı önlerinden satın alan öğrenciler, genelgeye göre velisi gelmeden veya çıkış kartı düzenlenmeden okuldan çıkmaları yasak olmasına rağmen öğle aralarında, parklarda bol bol fast-food tüketip üstüne de sigaralarını içip okullarına geri dönüyor.

Sipariş paketlerinin içerisinde sigara ve daha zararlı maddelerin (uyuşturucu vb.) satışının yapıldığını ileri süren veliler ise çocuklarını güvenip gönderdikleri eğitim yuvalarının denetimsizliğinden şikayetçi… Okullardaki güvenlik önlemlerinin yetersiz oluşu, geleceğimizin kimlere emanet olduğunu gözler önüne seriyor.

(Eylem Gözeldere)

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif