Anasayfa / Güncel / Bütçe görüşmeleri başladı

Bütçe görüşmeleri başladı

4

Bütçe görüşmeleri başladı

İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantıları önceki gün İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda yapılmaya başladı.

Ömer Şahin başkanlığında yapılan toplantının ilk oturumunda, bütçe görüşmeleri ve komisyon toplantılarının günleri belirlendi. Kasım ayı toplantılarının gündemi, 2017 Mali Yılı İl İdaresi Hazırlık Bütçesi olacak. Meclise, bu ay konuk olarak MHP İl Başkanı Hakan Pınar ve yöneticileri ile MHP Merkez İlçe Başkanı Mesut Ergin ve yöneticileri oldu.

NALBANT HUKUK ZAFERLERİNİ ANLATTI

Gündem dışı konuşmalarda CHP İl Genel Meclis Üyesi Hicri Nalbant, Biga’da yapılan ve izin alınmaya çalışılan kaçak yurt hakkında bir konuşma yaptı. Nalbant, öğle saatlerinde parti binasında yaptıkları basın açıklamasının ardından İl Genel Meclisi toplantısında da aynı konuya değinerek, kaçak yurt için yürütmeyi durdurma kararı verildiğini, kazanılan zaferlerini paylaştı. 2 yıldan fazladır İl Genel Meclisi’nin gündemini meşgul eden kaçak yurt, daha önce meclisin izni alınmadan yapıldığı, oldu-bittiye getirildiği için “meclisin itibarsızlaştırılması” tartışmalarına neden olmuştu. Nalbant konuşmasının sonunda, “Bu tür kararları alırken, toplumun yararını ve meclisin itibarını da gözetmek, daha dikkatli davranmak zorundayız” diye konuştu.

ÖZER’DEN KAŞDEMİR’E TEBRİK

MHP Grup Başkanvekili Recep Cahit Özer ise geçtiğimiz gün Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’na atanan İsmail Kaşdemir’i görevinde tebrik ederken, yarımadanın talan edilmemesi noktasında bir Çanakkale evladı olarak daha dikkatli olacağını umduğunu belirtti. Özer ayrıca ihalesi resmi gazetede yayınlanan Çanakkale Köprüsü için yeni rant kapısının açıldığı yorumunu yaptı.

KORKMAZ’DAN CHP’Lİ TEZCAN’A “GEÇMİŞ OLSUN”

Özer’in ardından söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Korkmaz ise sözlerine geçtiğimiz gün silahlı saldırıya uğrayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan için CHP grubuna geçmiş olsun dileklerini iletti. Konuşmasının devamında, Özer’in ve Nalbant’a konuşmalarına ithafen cevap verdi.

(H. Ayşe İrim)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif