Anasayfa / Güncel / Babakale’ye baba yatırım

Babakale’ye baba yatırım

1Babakale’ye baba yatırım

Babakale’ye halı saha yapılması için Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından Ayvacık Belediyesi ile sözleşme imzalandı.

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan ise imzalanan protokol hakkında kamuoyuna bilgi verdi. Turan; “Ayvacık/Babakale Köyümüze yaptığımız ziyarette gençlerimiz bizden ısrarla köye halı saha yapılmasını istemişti. O gün, gençlerimize söz verdik bugün de sözümüzün gereğini yerine getiriyoruz.

Ayvacık Belediye Başkanımız, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile halı saha yapımına gerekli ödeneğin çıkarılması için sözleşme imzalandı. Liman bölgesine yapılacak halı saha için kısa zamanda ihaleye çıkmayı, 2017 yılının ilk aylarında da Babakale köyümüze teslim etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Gençlerin, çocukların artık mevcut toprak sahada değil, modern sentetik çim yüzeyli futbol sahasında futbol oynayabileceklerini belirten Turan, “Babakale Ayvacık Merkeze uzak, balıkçılıkla yoğun bir şekilde uğraşan ve nüfusunu koruyabilen bir köyümüz. Aynı zamanda Asya kıtasının en batı noktası. İhtiyaç duyulan köy ve ilçelerimizde gençlerimiz, çocuklarımız için modern spor tesislerinin sayısını artırmak için çaba sarf ediyoruz.

Çanakkale son yıllarda sporda gösterdiği başarılar ile bu yönde potansiyeli ortaya koymuştur. Mevcut tesislerimizin iyileştirilmesi, yeni tesisler ile spor imkanlarının artırılması için çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığına ve Belediye Başkanına çabalarından dolayı teşekkür eden Turan, “Babakale köyümüze, Ayvacık ilçemize hayırlı olsun” dedi.

(Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif