Anasayfa / Güncel / Milletvekili Bülent Öz: “Lanetliyorum”

Milletvekili Bülent Öz: “Lanetliyorum”

imagehandlerMilletvekili Bülent Öz: “Lanetliyorum”
Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, kamuoyuna yazılı bir açıklama yaparak; “Cumhuriyet Gazetesine ve dolayısıyla özgür basına yapılan operasyonu lanetliyorum” dedi.

Milletvekili Bülent Öz, Cumhuriyet Gazetesine yapılan operasyon ve 18 kişinin gözaltına alınmasına ilişkin yazılı bir açıklama yaparak kınama mesajı verdi. Öz; “Darbe girişimi başarılı olsaydı kimlere ya da hangi kurum ve gazetelere baskı ve gözaltı yapılacaktı? Şu anda sizin yaptığınız ne? Ne farkınız var FETÖ’den? Özgür basını İtalya’da Mussolini’nin, Almanya’da Hitler’in Faşizm uygulamalarıyla susturmaya çalışanlar, bilmelidirler ki verdikleri kararların eninde sonunda altında kalırlar. Cumhuriyetle yaşıt olan Cumhuriyet Gazetesi Türkiye’de Özgür Basının ele geçirilememiş kalelerinden biridir” ifadelerini kullandı. Milletvekili Öz sözlerine şu açıklamalar ile devam etti:

“FETÖ’YÜ CUMHURİYET DEŞİFRE ETTİ”

“Cumhuriyet FETÖ gerçeğini; henüz FETÖ, iktidar partisi ve Sayın Cumhurbaşkanı ile beraber yürüyorken yağan yağmurun altında, yani henüz düşman değilken Fettullah Gülen ile Sayın Cumhurbaşkanı, bu çetenin ne menem bir örgüt olduğunu Türk basınında ilk yazan gazetedir. Kuruluşundan bugüne Cumhuriyet karşıtı gerici odakların hep hedefi olmuştur Cumhuriyet Gazetesi. Çünkü hep Atatürk ilke ve devrimlerinden yana taraf olmuştur. Cumhuriyetin kuruluş değerlerini savunmaktan bir an bile vazgeçmemiştir, iktidar sahipleri Cumhuriyet rejiminin altını oyuyorlarken dahi çizgisini muhafaza edebilmiştir, Cumhuriyet. O nedenledir ki Cumhuriyet emekçileri, kör kurşunların, bombalı tuzakların hedefi olagelmiştir, geçmişten bugüne. 7 Nisan 1978 Server Tanilli silahlı saldırıya uğramış ve yaşamının geri kalanını felçli bir şekilde sürdürmüş ama bu gerici yobazlarla mücadelesinden asla taviz vermemiş bir Cumhuriyet yazarıdır. 7 Aralık 1979 Prof. Dr. Orhan Tünengil, 11 Nisan 1980 Ümit Kaftancıoğlu,  31 Ocak 1990’da Muammer Aksoy, 06 Ekim 1990’da Bahriye Üçok, 24 Ocak 1993’te Uğur Mumcu, 21 Ekim 1999’da Ahmet Taner Kışlalı Cumhuriyete kasteden alçaklar tarafından öldürülen Cumhuriyet Gazetesi yazarlarıdır.”

“AKP VE FETÖ RUH İKİZLERİDİR”

“Geçmişte, Cumhuriyet Gazetesi’nin Fethullah Gülen ve örgütlenmesinin devletin kurumlarında yapılandığına dikkat çeken yazı dizisinden sonra gazetenin yayını durdurulmuştu.  Gazetenin bu ve buna benzer dinci gerici çetelere karşı ortaya koyduğu mücadele arşivlerdedir. Cumhuriyet Gazetesi, Cumhuriyet Vakfı yönetiminin ve yazarlarının FETÖ/PDY ve PKK/KCK gibi terör örgütlendirilmeye çalışılması akla ziyan bir durumdur. Darbe girişimi başarılı olsaydı kimlere ya da hangi kurum ve gazetelere baskı ve gözaltı yapılacaktı? Şu anda sizin yaptığınız ne? Ne farkınız var FETÖ’den? Bugün iktidar eliyle yapılan; 15 Temmuz gecesi başarısız olan FETÖ’cü Cuntanın hayatları boyunca yapmak istediklerinin bugün onların ruh ikizi AKP tarafından yapılmakta olduğuna ülke olarak tanıklık ediyoruz. 15 Temmuzu Allahın bir lütfü diye kutsayanların bu topraklarda Faşizmi inşa etmesine izin vermeyeceğiz.”

(Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif