Anasayfa / Yazarlar / İNDİRİM Mİ? BİNDİRİM Mİ?

İNDİRİM Mİ? BİNDİRİM Mİ?

 İNDİRİM Mİ? BİNDİRİM Mİ?

Sakın ola ki, büyük marketlerin yüzde bilmem kaç indirim diye yaptığı reklamlara inanmayınız. Net olarak söylüyoruz. Önce bindirip, sonra indiriyorlar. Hatta bindirim yapmadan önceki fiyatında üzerinde satıyorlar. Bizim indirim meraklısı milletimiz de, “OOO. Bak. Fiyatı 40 liraymış. 25 liraya inmiş.” Hurra! Kapanın elinde kalıyor. Başımıza gelen bir olayı anlatalım. İsmi lazım değil. Anlı şanlı bir hyper markette indirim var. İndirim var diye gitmedik. Niye yalan söyleyelim, ihtiyaçtan… Alacağımız malzemenin fiyata yüzde 40 indirim görmüş. Satış fiyatı 18 liraya düşmüş. Net olarak söylüyoruz. Bu ürünün fiyatı bir ay önce 15 liraydı. Üzerinde çizili olarak 30 TL yazıyor. İndirim olunca da, 18 liraya düşmüş. İndirim filan yok. Resmen üç lira daha bindirim var. Bu atraksiyon çeşitli şekillerde devam ediyor. İki ürün yan yana. Bakıyorsunuz fiyatı uygun. Kasaya gittiğinizde, bir de bakıyorsunuz ki, fiyat değişmiş. Sorduğunuzda, sizin gördüğünüz fiyat başka bir ürünün fiyatıdır. O da bitmiş. Zaten çoğu insan, kasadan çıkan fişi kontrol etmiyor ki. Hesaplı gördü ya, al gitsin. Biz genelde böyle yerlerden alışveriş yapmıyoruz. Küçük marketleri, bakkal amcaları tercih ediyoruz. Siz siz olun. Asla ve kata bu oyunlara gelmeyin.

ASKERE YAPILIR MI?

Cumhuriyet Bayramı törenlerine katılan askerlerin üzerleri aranıyor. Kimlikleri kontrol ediliyor. Bu manzarayı gördükçe kahrolduk. Üzüldük. Koskoca Generali, bir Başçavuş eliyle arıyor. Şanlı ordumuzu bu hale getirenler utansın. “Yemeğe soğan doğramam” diyenler, bu vebalin altından nasıl kalkacak? Askere kumpas kurulduğu resmen ispatlandı. Bu işi tezgâhlayanların tamamı hapiste. Delillerin düzmece olduğu ortaya çıktı. Türk İnsanını bombalayan çetenin mensupları içerde. 15 Temmuz’da, kahramanca mücadele edenlerin üstlerini aramak ha! Kim verdi bu emri acaba? Bakınız. 15 Temmuz darbe girişimine katılan ordu mensuplarının oranı çok az. Ekseri çoğunluk devletin yanında durdu ve o hainlerle mücadele etti. Eğer, askerlerin bu dik duruşu olmasaydı, daha vahim şeyler olacaktı. O gün, canı pahasına, bu darbe girişimini önlemeye çalışan Kahramanların, bugün üstleri aranıyor. Söyleyecek kelime bulamıyoruz.

AZICIK UCUNDAN

Adamın biri, karanlık ve fırtınalı bir gecede, yol kenarında otostop çekiyormuş. Fırtına o kadar şiddetliymiş ki; bir metre ilerisi dahi zor görünüyormuş. Yolda bekleyen adam, yaklaşan bir otomobilin durduğunu görünce, kendini arabaya atmış ve hemen kapıyı kapatmış, kapıyı kapatmış kapatmasına ama sürücüye döndüğü anda irkilmiş; direksiyonda kimse yokmuş!.. Araba yavaşça hareket etmeye başlayınca, korkudan ne yapacağını şaşıran adam, dua etmeye başlamış. Araba tam viraja girmek üzereyken, direksiyonda bir elin belirdiğini ve arabanın virajı döndüğünü gören adam, kafayı sıyırmak üzereymiş. Sonraki birkaç virajda da aynı el arabayı yönlendiriyormuş. Korkudan donup kalan adam, cesaretini toplamaya çalışmış ve kendini arabadan dışarı atıp, en yakın kasabaya doğru koşmaya başlamış, kasabaya gediğinde hâlâ şoktaymış, bir kahvehaneye girmiş; üç çay içmiş. Adam biraz nefeslenince, ağlayarak başına gelenleri anlatmış. Ortalığı bir sessizlik kaplamış. Aynı kahvehaneye bir saat kadar sonra, iki kişi daha gelmiş. Gelenlerden biri, bizim adamı görür görmez, tanımış, yanındakine dönüp demiş ki: -Bak lan İsmail! Biz arıza yapan arabayı iterken, binen herif buydu işte! Sağlıcakla kalınız.

Hakkımızda Yusuf Eroğlu

Yusuf Eroğlu

Bu Haber Çok Okundu

SENİN DE BAYRAMIN KUTLU OLSUN

SENİN DE BAYRAMIN KUTLU OLSUN Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif