Anasayfa / Güncel / Enver Aysever: “29 Ekim’i ortak doğum günümüz yapalım”

Enver Aysever: “29 Ekim’i ortak doğum günümüz yapalım”

229 Ekim dolayısıyla Gelibolu Belediyesi tarafından düzenlenen “Cumhuriyet’in Dünü Bugünü ve Yarını” konulu söyleşi programına katılan gazeteci-yazar Enver Aysever, “Cumhuriyeti sevinçle, sevdayla ve daha bir sahip çıkarak kutlamalıyız” dedi.

Cumhuriyet Bayramında Gelibolu Belediyesi’nin kültür etkinlikleri kapsamında “Cumhuriyet’in Dünü Bugünü ve Yarını” konulu söyleşi programına katılan gazeteci-yazar Enver Aysever, “29 Ekim’i haykırarak kutlayalım” çağrısında bulundu. Aysever, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve yoğun bir ilginin gösterildiği programda “Gelibolu’da olmaktan çok memnunum. Bu coğrafyada gerçekten çok şanslı insanlar var” dedi.

Cumhuriyetin dünü ve bugününü  kendi üslubuyla değerlendiren Enver Aysever, katılımcılardan büyük alkış aldığı söyleşi programında özetle şu ifadeleri kullandı:

“Bizim meclisimiz sadece Cumhuriyetle oluşan bir meclis değildir. Cumhuriyet tek başına bir anlam ifade etmez, onun yanına demokrasiyi de koymamız gerekiyor. Demokrasi1 de halkın önüne sadece sandık koymakla olmaz. Demokraside hukuksal eşitlik, basın merkezli bilginin paylaşılması ve iyi yetişmiş yurttaşlar olması gerekir. Bence Cumhuriyet, köy enstitülerinin yıkıldığı gün en büyük darbesini almıştır. Bundan 5-6 yıl önce Cumhuriyet bayramını kutladığımızda bizler hilafetçi gerici olarak adlandırıldık. Ama bugün baktığımda o günlerde bize gerici diyenler bizden önce Cumhuriyet Bayramını kutlama nutukları atar oldular. Bugün umutsuzluk ve yenilgi empoze edilen bir süreçteyiz ve bunlar doğru değildir.  Şu anda bir ilkokul deneyimine sahip akademik bir yapıya sahibiz. Sabahları birbirine günaydın diyen merhaba diyen insan sayısı azaldı. Bunun için hep birlikte sıfırdan başlamamız gerekiyor.

Benim Enver Aysever olarak Türkiye’den başka gidecek yerim yok. Bizim soyumuzun nereli olduğu önemli değil ahlaki soyumuzun nereli olduğu önemlidir. 2016’nın 29 Ekimini gelin hep birlikte ortak doğum günümüz yapalım, hamasetin yerine liyakatı koyalım ve en önemlisi yurttaş olmanın sorumluluğunu hep birlikte yerine getirelim. Cumhuriyeti sevinçle, sevdayla ve daha bir sahip çıkarak kutlayalım”

Belediye Başkanı Mustafa Özacar, program sonunda Enver Aysever’e kalpaklı Atatürk plaketi ve Türk Bayrağı takdim ederken, kendisini bu anlamlı günde Gelibolu’da misafir etmekten büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Gazeteci-yazar Aysever, bu programın ardından sevenleriyle buluşarak kitaplarını imzaladı. (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif