Anasayfa / Güncel / Çanakkale’de Volkan Konak Gelibolu’da Onur Akın rüzgarı

Çanakkale’de Volkan Konak Gelibolu’da Onur Akın rüzgarı

 

29 Ekim’de Gelibolu Belediyesi tarafından düzenle Cumhuriyet Şenliği kapsamında sahne alan ünlü sanatçı Onur Akın’ın verdiği muhteşem konser ile Gelibolu halkını coştururken, Çanakkale Merkez’de Cumhuriyet Meydanı’nda 30 Ekim Pazar günü sahne alan Volkan Konak’ın konserinde ise vatandaşlar alana sığmadı.

Akın, konserde hayranlarını coştururken, yüzünü günebakanlar gibi güneşe dönmüş aydınlık insanlarla birarada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Konak ise Cumhuriyet Bayramı coşkusuna söylediği İzmir Marşıyla renk kattı.

Gelibolu Belediyesi’nin bu yıl iz bırakacak şekilde hazırladığı 29 Ekim programının son etkinliği “Cumhuriyet Şenliği”knsrglb_016-large oldu. Balıkhane Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte sahneye ilk olarak Gelibolu’nun genç klarnet virtüözü Taner Yarımdünya çıktı.

Kendisine klavye, keman, bateri, darbuka ve latin bongo enstüramanları ile eşlik eden müzisyen arkadaşları ile birlikte klarnet resitali sunan Taner Yarımdünya, Atatürk’ün sevdiği Selanik Türküsü başta olmak üzere bu özel günün anlamına yakışan eserlerle keyifli bir program sundu. 5 bini aşkın coşkulu bir katılımcının izlediği programda daha sonra Onur Akın konseri başladı. Ünlü özgün müzik sanatçısı Akın, konser öncesi yaptığı selamlama konuşmasında Gelibolu’nun yüreğinde farklı bir yeri olduğunu vurgulayarak, “Burada güzel dostlarım var. Bir dönem benim burada yazlık evim vardı. Yüzünü günebakanlar gibi güneşe dönmüş aydınlık insanlarla birarada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Beni sizlerle buluşturma şansını veren Belediye Başkanı Sayın Mustafa Özacar’a da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Onur Akın yaklaşık iki savolkan-konak-3at kaldığı sahnede birbirinden güzel şarkılarıyla muhteşem bir konser verdi. Ünlü sanatçı zaman zaman sahneden inip seyircilerin yanlarına giderek birbirinden güzel olan şarkılarını izleyiciler ile birlikte seslendirdi. Belediye Başkanı Özacar, Onur Akın’a kalpaklı Atatürk plaketi ve Türk Bayrağı hediye etti. Muhteşem konseri için ünlü sanatçıya teşekkür eden Başkan Özacar, “Bu güzel saatleri yaşayabiliyorsak, Cumhuriyet sayesinde yaşıyoruz. Bize emanet edilen bu değere canımız pahasına sonsuza dek sahip çıkacağız” dedi.

Cumhuriyet Şenliği programını izleyen vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Başkan Özacar, özetle şu ifadeleri kullandı:

“Bir Cumhuriyet coşkusunu daha birlikte yaşamaktan tarifsiz bir mutluluk ve onur duyuyoruz. Cumhuriyet Bayramımızın 93. yılı kutlu olsun. Gelibolu, Cumhuriyeti muhafaza edenlerin kalesi, Cumhuriyetin önsözü, son sözü ve en güzel sözüdür.  Böylesine özel bir günde Atatürk ve silah arkadaşlarının, tüm şehitlerimizin, Kuvayi Milliye kahramanlarımızın ruhu şad olsun diyorum. Vurgulayarak söylüyorum ki Cumhuriyeti onlar kurdu, bizler yaşatacağız. Onun için yaşasın Cumhuriyet,  mili egemenlik, demokrasi ve yaşasın Mustafa Kemal Atatürk diyor,  bir kez daha Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum.”volkan-konak-2

Gelibolu’nun Atatürk ve Cumhuriyet’e olan bağlılığını göstereceği kutlama programı, gökyüzünün aydınlandığı havai fişek gösterisi ile son buldu.

KONAK’A İLGİ BÜYÜKTÜ

Çanakkale Belediyesi’nin 29 Ekim etkinlikleri kapsamında düzenlenen Cumhuriyet Konserinde sahne alan Volkan Konak, binlerce kentliyle buluştu.

30 Ekim Pazar akşamı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen konserde sevilen şarkılarını seslendiren Volkan Konak, Çanakkalelilerin Cumhuriyet Bayramını da kutladı. Cumhuriyet Meydanı’ndan taşan bir kalabalıkla şarkılarını hep bir ağızdan seslendiren Volkan Konak, Cumhuriyet Bayramı coşkusuna söylediği İzmir Marşıyla renk kattı.

Seyirciler arasında bulunan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da konserin sonunda Volkan Konak’a konserinden dolayı teşekkür ederek,  çiçek takdiminde bulundu. (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif