Anasayfa / Ekonomi / Çanakkale’de ihracat ithalatta yükselme

Çanakkale’de ihracat ithalatta yükselme

adsizÇanakkale’de ihracat ithalatta yükselme

TÜİK Balıkesir Bölge Müdürlüğü Eylül 2016 Dış Ticaret İstatistiklerini açıkladı.

Çanakkale’de geçen yılın aynı ayına göre ihracat ve ithalat artmıştır. Çanakkale’de ihracat 2016 yılı Eylül ayında, 2015 yılının aynı ayına göre %3,5 artarak 8,5 milyon dolar, ithalat %7,2 artarak 6,8 milyon dolar olmuştur. Bir önceki aya göre değişimler incelendiğinde ise ihracat %0,1 oranında azalmış ithalat ise %21,7 oranında artmıştır.

Çanakkale’nin Fasıllara Göre Dış Ticareti

2016 yılı Eylül ayında Çanakkale’den yapılan ihracat miktarları fasıllara göre incelendiğinde; en büyük pay 6,0 milyon dolar ile “Seramik mamulleri” olurken bu faslı 691 bin dolar ile “Et, balık, kabuklu hayvanlar, yumuşakçalar veya diğer su omurgasızlarının müstahzarları” ve 611 bin dolar ile “Metal cevherleri, cüruf ve kül” faslı takip etmiştir. 2016 yılı Eylül ayında Çanakkale’ye yapılan ithalat miktarları fasıllara göre incelendiğinde ise en çok ithal edilen fasıllar 3,0 milyon dolar ile “Balıklar, kabuklu hayvanlar, yumuşakçalar ve suda yaşayan diğer omurgasız hayvanlar” olurken bu faslı 1,2 milyon dolar ile “Kazanlar, makinalar, mekanik cihazlar ve aletler, nükleer reaktörler, bunların aksam ve parçaları” ve 868 bin dolar ile “Tuz, kükürt, topraklar ve taşlar, alçılar, kireçler ve çimento” faslı takip etmiştir. (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif