Anasayfa / Güncel / Balıkların ölüm nedeni araştırılıyor

Balıkların ölüm nedeni araştırılıyor

baliklar-katlediliyor

Geçtiğimiz gün Sarıçay’da onlarca balık ölü bulunmuş, Troya köprüsü altında bulunan suyun köpüklenmesi ve yayılan kimyasal kokusu birçok vatandaşı tedirgin hale getirmişti. Şu ana kadar balıkların neden öldüğü ve sudaki koku ile ilgicay-uzerindeki-kopugun-nedeni-arastiriliyorli net bir bilgi bulunmazken, yetkililer tarafından inceleme başlatıldığı ve alınan numune örneklerinden çıkacak sonuca göre nedenin belli olacağı açıklandı.

Sarıçay’da onlarca balığın ölmesi ile ilgili yetkililerce araştırmalara başlandığı açıklandı. Özellikle sudaki köpürmeler ve yayılan kimyasal kokuları ile herhangi bir kaçak mı olduğu konusunda yetkililer çalışmalara başladıklarını, numunelerden çıkacak analizler sonucunda balık ölümlerinin sebeplerinin belirtileceğini ifade ettiler. Çevre, Şehircilik ve İl Müdürlüğü yetkilileri, kendileri tarafından görevlendirilen ekiplerin deşarj kaçağı olup olmadığı konusunda çalışma yaptıklarını, aynı zamanda Tarım İl Müdürlüğü tarafından balıklardan ve sudan numune örneklerinin alındığını, yapılacak analizlerin sonucunun beklendiğini ifade ettiler. Çevre ve İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından konu ile ilgili olarak; “Dün bize ihbar geldi ve bu konu ile ilgili bir ekip gönderdik. Arkadaşlarımız o bölgede dolaştılar. Deşarjlardan da numune almışlar ama durum iyi görünüyor. Şunu biliyoruz; Tarım Müdürlüğü numune aldı ve Belediyenin ekipleri de orada geziyordu. Her kurum orada herhangi bir kaçak var mı diye dolaştı. Tarım’ın da oradan numune aldığını biliyoruz. Her kurum oraya giderek kendi mevzuatına göre bir şeyler yapmaya çalıştı.  Şu an için analizler yapılıyor. Tarım İl Müdürlüğü bizi aradı ve balıklardan numune almak için ekip gönderdiklerini söylediler. Belediye ekiplerinin orada gezdiklerini biliyoruz. Biz de bir ekip gönderdik deşarjlardan her hangi bir sıkıntı var mı diye kontrol yaptık. Sonuçlar gelmeden şudur diye bir şey söyleyemeyiz. Bunu Valilik koordinasyonu bütün kurumları toplayıp ne çalışma yapıldığını ve sonuçlarını ortaya dökebilirler” açıklamasını yaptılar. (Eren Aşnaz)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif