Anasayfa / Güncel / Yapılandırma süresi 25 Kasım’a kadar uzadı

Yapılandırma süresi 25 Kasım’a kadar uzadı

hilmi-ercan

Yapılandırma süresi 25 Kasım’a kadar uzadı

Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hilmi Ercan, kamuoyuna yaptığı açıklama ile 6736 Sayılı Kanun uyarınca 2016/18 Sayılı Genelge doğrultusunda alacakların yapılandırılması kapsamında borçlu vatandaşlar için yapılan yapılandırma sürelerinin uzatıldığı açıklamasını yaptı.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü  Hilmi Ercan, yaptığı açıklamada; “6736 Sayılı Kanun çerçevesinde SGK alacakları yapılandırılmasının süresi 31.10.2016 sona ermekteydi fakat bakanlar kurulu kararının neticesinin ve 25.10.2016 sayılı resmi gazetede yayımlanması ile beraber bu süre 25.11.2016’ya uzatıldı. Fakat buna bağlı olarak ilk taksit ödeme sürelerinde herhangi bir değişiklik olmadı. Dolayısıyla vatandaşlarımız 25.11.2016 tarihine kadar sosyal güvenlik kurumuna olan borçlarını yapılandırmak için kurumumuza başvurularını gerçekleştirebilirler.

Bu yapılandırmamız geçen yapılandırmalara göre daha cazip bir yönü var fakat hesaplandırma açısından bir farklılık söz konusu değil. Aynı şekilde diğer yapılandırmalarda olduğu gibi gecikme faizleri ve gecikme zamları siliniyor, bunların yerine TÜİK baz alınarak hesaplandırılma yapılıyor. O da gecikme ve faiz oranından çok çok aşağıda bir oran” şeklinde konuşarak, “Bu konuda tüm vatandaşlarımızı İl Müdürlüklerimize ve bağlı bulunan  merkez müdürlüklerimize bekliyoruz.” diye sonlandırdı. (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif