Anasayfa / Güncel / Vali Tavlı: “Çanakkale Cumhuriyet’in özüdür”

Vali Tavlı: “Çanakkale Cumhuriyet’in özüdür”

1-sec-1

Vali Tavlı: “Çanakkale Cumhuriyet’in özüdür”

Çanakkale Valiliği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında bir otelde görkemli bir balo düzenledi. Vali Orhan Tavlı burada yaptığı konuşmada, “Çanakkale, 1915’ten 1923’e oradan da 2023’e uzanan anlamlı bir köprüdür. Çanakkale Cumhuriyetin önsözü, sonsözü ve özüdür.” dedi.

Cumhuriyetin ilanının 93.yıl dönümü nedeniyle düzenlenen gece Türk bayrakları ile donatılan Kolin Otel Megaron Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Cumhuriyet coşkusunun yoğun bir şekilde yaşandığı baloya, Çanakkale CHP Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, Daire Müdürleri ile şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, konuşmasında; “Cumhuriyetimizin 93. Yılını burada hepinizle beraber kutlamaktan onur duyuyorum. Çanakkale 1915’ten 1923’e oradan da 2023’e uzanan anlamlı bir köprüdür. Çanakkale Cumhuriyetin önsözü, sonsözü ve özüdür. 93 sene öncesi ile bugün arasında çok benzerlikler vardır. Cumhuriyeti ileri götürmeye çalışanlar engellenmeye maruz kalmıştır.  Millî egemenliğe ipotek koymaya çalışanlar yine vardır. Ancak kimse unutmasın ki Cumhuriyeti o gün yüceltenler nasıl varsa bugün de ezan için vatan için millet için canını feda etmeye hazır insanlar vardır.  Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere  tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum, aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum. Onlara minnettarız. 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. Yılını daha güçlü bir Türkiye ile kutlayacağımız inancıyla Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yılını kutluyorum.” dedi.

Gecede, Piyano resitalinin ardından Çanakkale Barış Korosu şarkılar ve marşlar söyledi. Marşlara protokol ve misafirler de eşlik etti. Cumhuriyet pastasının kesilmesinin ardından tören sona erdi.

(Dilek Akşen)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Diplomatik Misafir” Star Morre

“Diplomatik Misafir” Star Morre İngiliz Büyükelçi Richard Moore’un, engelli eşinin köpeği için çıkarılan “diplomatik misafir” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif