Anasayfa / Güncel / Midilli kapısı mutlaka açılmalı

Midilli kapısı mutlaka açılmalı

1

Midilli kapısı mutlaka açılmalı

TÜRSAB Çanakkale Körfez BYK tarafından, Çanakkale’ bölgesinden turizm konularının tartışılarak görüşüldüğü toplandı gerçekleştirildi. Akol Otel’de gerçekleştirilen toplantıda konuşan TÜRSAB Çanakkale-Körfez Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Turgay Kılıç; “Midilli’den bölgemize çalışmalar var, Midilli’ye gitmek için özellikle Ayvacık, Kadırgakoyu girişinde gümrük kapısı oluşturmamız gerekiyor” diye konuştu.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) tarafından Akol Otel’de gerçekleştirilen toplantıda Acentelerin Çanakkale’ye ve bölge turizmine dair yapacağı çalışmalar hakkında bilgiler aktarıldı. Toplantıya, TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kılıç, Genel Sekreter Ahmet Çelik, ÇATOD Yönetim Kurulu üyesi Armağan Aydeğer ile TÜRSAB yönetimi ve üyeleri katıldı. Toplantı öncesi verilen kahvaltıda basına yönelik olarak Çanakkale’de gerçekleştirilecek turizm çalışmaları hakkında bilgiler sunuldu. Kılıç, yaptığı konuşmada son dönmede yaşanan olayların turizme olumsuz etkilerinden ve Midilli için açılması gereken gümrük kapısının öneminden bahsederken, Çelik ve Aydeğer ise Çanakkale’de ileriye dönük turizm çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

Gerçekleştirilen toplantıda konuşan Kılıç, şunları söyledi:

“TÜRSAB Bölge Başkanlığı olarak amacımız, Çanakkale bölgemizin tanıtılması, yurt dışlarında ki organizasyonlar, yurt dışlarından Çanakkale’ye misafir getirmek. Bu amaçlar doğrultusunda bölge acentelerimiz ile ciddi çalışmalar yapmaktayız. Midilli’den bölgemize, ‘Yunanistan bölgesi, Selanik, Bulgaristan’ bu bölgelerimizden Çanakkale’ye operasyon yaparak oradan da buraya misafir getirmeye çalışıyoruz. Bir diğer çalışmamız ise acentelerimiz ile birlikte ticaretimizi geliştirmek. Bölge acentelerimizin sıkıntılarını, sorunlarını paylaşarak çözüm üretmek. Yine bölgemizin tanıtılması anlamında ciddi çalışmalar yapmak temel amaçlarımızdan.”

“YAŞANAN GELİŞMELER TURİZMİMİZE CİDDİ ANLAMDA DARBE VURDU”

“Son yaşanan olaylar dolayısı ile özellikle Sultanahmet’te bombanın patlaması, doğu bölgesinde ve Ankara’da bombanın patlaması ve 15 Temmuz darbe girişimi dolayısı ile turizmimiz ciddi anlamda darbe almıştır. Yurtdışında, örneğin İngiltere, Amerika, Rusya ve diğer ülkeler bölgemizde kaos ortamının olduğunu ve bu ortamda Türkiye’ye gidilmemesi gerektiğini vurgulamaktalar. Bizlerde turizm camiası olarak özellikle TÜRSAB Genel Başkanlığı olarak, Bakanlığımız ve Hükümetimiz ile birlikte yurt dışlarında birçok tanıtım ile birebir ülkeler ile yapılanan görüşmelerde, ülkemizi anlatmaya çalışıyoruz. Ülkemizin, güvenilir bir ülke olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Tabi yaşanan gelişmeler hepimizin canını sıkmakta. İnşallah bu terör belalarından en kısa sürede ülke olarak kurutuluruz. Ülkemiz, eski yıllarda olduğu gibi turizmde hak ettiği payı en iyi şekilde alır diye düşünüyoruz. Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Hükümetimize destek vererek bu zorlu süreci hep birlikte atlatıp aydınlık yarınlara ulaşacağımızı düşünüyoruz.”

“MİDİLLİ’YE GÜMRÜK KASPISI AÇMALIYIZ”

“TÜRSAB olarak Çanakkale’de ciddi çalışmalar yapıyoruz. Özellikle Midilli bölgesinde. Biraz önce Ayvacık Belediye Başkanımız ile telefonda görüştük. Midilli ile ilgili kendisinin de ciddi çalışmaları var. Midilli’ye gitmek için Ayvacık, Kadırgakoyu girişinde gümrük kapısı oluşturmamız gerekiyor. Bu gümrük kapısını açmamız için, bizler arkadaşlarımıza, Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda mecliste arkadaşlarımıza baskılar oluşturmaya çalışıyoruz. Bu kapının mutlaka açılması gerektiğini vurguluyoruz. Ve bu anlamda fizibilite çalışmalarımız devam etmekte. Önümüzdeki yıllarda bu kapının açılması ile ilgili verilecek destekler ile bu kapıyı açar isek turizm anlamında Çanakkale’ye ciddi ivme kazandırmış olacağız. Bu bizler için son derece önemli bir proje, bu projenin adım adım takipçisi olarak önümüzdeki yılarda özelikle 2017 ve 2018 yılına bitirilmesi gerektiğini ve bu anlamda da çalışmalar sürdüğünü biliyoruz.” (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Orta Okul Öğrencilerinden Çevre Hareketi

Orta Okul Öğrencilerinden Çevre Hareketi Adatepe Orta Okulu öğrencileri tarafından Eko Okul Projesi kapsamında atık …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.