Anasayfa / Güncel / Kırk Yama’nın kadınları “Sanat Sokakta” etkinliğinde

Kırk Yama’nın kadınları “Sanat Sokakta” etkinliğinde

dsc_0427

Kırk Yama’nın kadınları “Sanat Sokakta” etkinliğinde

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında; Çanakkale Kent Konseyi Kültür ve Sanat Meclisi Sanat Sokağı Çalışma Grubu tarafından düzenlenen “Sanat Sokakta” etkinliği kapsamında Halk Bahçesinde stant açan Çanakkale Pamuk İpliğinden Hayallerimiz Kırk Yama Grubu ürünlerini sergiledi.

Dernek Başkanı İlkay Özyörük ;  “Çanakkale kırk yama ve el sanatları derneği olarak Kırk yama da çok fazla iş üretiyoruz. Seramik, takılar ve oyalar ve nakış işleri yapıyoruz.  Burada kırk yama sergisi açtık. 15 kadın bir atölyede Neşe Dinçer’in eğiticiliğinde çalışıyoruz.  Kadınlarımıza ekonomik bir kazanç sağlamak adına ürünlerimizin satışını da gerçekleştiriyoruz. Bazen yaptığımız işleri; özellikle ilk işlerimizi satamıyoruz. Ürettiklerimiz bizim için gerçekten çok kıymetli.  Hasan Paşa Sokak’ta bir atölyemiz var; orası hepimizin ikinci evi gibi oldu. Biz üreten kadınlarız. Kadınlarımızın ayakta durmasını istiyoruz. Onların gelişimine katkı sağlamak çok mutluluk verici. Üstelik hep birlikte sosyalleşiyoruz. Uluslararası fuarlara da katıldık. Aramızda emekli arkadaşlarımız da var. Özellikle emeklilik hayatında üretmek; ürettiğini halkla paylaşmak insana zindelik veriyor” dedi.

(Dilek Akşen)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Görme Engelli Öğrencilere Ziyaret Hediyesi

Görme Engelli Öğrencilere Ziyaret Hediyesi Gelibolu Belediyesi’ni okul müdürleri, öğretmenleri ve velileri nezaretinde ziyaret eden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.