Anasayfa / Güncel / Elektrik faturalarında Meme Kanseri uyarısı

Elektrik faturalarında Meme Kanseri uyarısı

yElektrik faturalarında   Meme Kanseri uyarısı

Meme Kanseri Farkındalık Ayı olan ekim ayında CLK Uludağ Elektrik abonelerine önemli mesajlar verdi. 3 Milyon abonesine ekim ayı faturalarında abonelerine verdiği mesajda “Meme kanserinde erken tanı hayat kurtarır!” diyerek bilinçlendirme çalışması yaptı.

CLK Uludağ Elektrik olarak önemli sosyal sorumluluklara imza attıklarını belirten CLK Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytaç, “CLK Uludağ Elektrik olarak farklı sosyal sorumluluk projelerine destek veriyoruz.  Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı olduğu için şirket olarak, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 3 milyon abonemize ilettiğimiz faturalarımızın altında ‘Meme Kanserinde Erken Tanı Hayat Kurtarır’ ibaresini kullandık. Bunun yanı sıra 70’i aşkın müşteri işlem merkezimizde ONKO-DAY’ın hazırlamış olduğu afişlerimizi kullanarak, gelen müşterilerimizde farkındalık oluşturmaya çalıştık. Yine ONKO-DAY Derneği Başkanı Füsun Önen vasıtasıyla kendi çalışanlarımıza bu konuda bilinçlendirme ve eğitim semineri gerçekleştirdik” dedi.

Bursa Onkoloji Hastanesinde Meme Cerrahisi uzmanı olarak çalışan Op. Dr. Murat Çalıkapan, kadın çalışanlarına verdiği eğitimde, “Dünya’da her yıl 14 Milyon insana kanser teşhisi konuluyor yani her 10 saniyede 4 kişi kanser oluyor. Her 8 kadından biri meme kanseri olabilir ama akıllı kadına meme kanserinden bir şey olmaz, doktora gelmek yerine komşusuna giden kadınlar için çok geç olabiliyor” diyerek, kadınların hastaneden korkmaması gerektiğini, özellikle hastaneye gelip yılda 1 kere kontrol olmaları gerektiğini hatırlattı. CLK Uludağ Elektrik çalışanlarına verilen eğitimde, kadınlarda meme kanserinin nasıl gerçekleştiği sürecini ve tedavi yöntemlerini ise Uludağ Üniversitesi’nde görevli Prof. Dr. Türkkan Evrensel anlattı. (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Dava Yükü Azaldı

Dava Yükü Azaldı Adalet Bakanlığı tarafından hayata geçirilen arabuluculuk uygulaması sayesinde binlerce dosyanın mahkemeye gitmeden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.