Anasayfa / Yazarlar / DÜNYA ŞAMPİYONU MU?

DÜNYA ŞAMPİYONU MU?

 DÜNYA ŞAMPİYONU MU?

     Evet, Dünya şampiyonu. Boru değil. Yahu ne duyarsız bir millet olduk? Bizi yönetenler, parlamenterlerimiz, Başkanlarımız elhasıl herkes bu işin şuurunda olmalı. Futbolda, 2002 yılında Dünya 3.sü olduk, Hala onun sermayesini yiyoruz. Ey Çanakkale. Bağrınızdan çıkan bir hemşeriniz Dünya Özürlüler müsabakalarında, Dünya Bilek Şampiyonu oldu.Hem de namağlup. Türk’ün gücünü, Dünyaya gösterdi. Çanakkale’deki şehitlerimizin ruhlarını şad etti. Ümit Burunlular, bu inanılmaz başarıya imza attı. Yokluklar içinde. Yeterli bir çalışma alanı yok. Ekipman deseniz hakeza öyle. Yardım eden yok. Şimdi, Ümit kardeşimizin istekleri var. Bunların en başında ilgi alaka geliyor. Başarısının göz ardı edilmemesini istiyor. Kendisi için de “tam aktif tekerlekli sandalye istiyor.” Başkanı bulunduğu sakatlar derneğine maddi manevi yardım yapılmasını istiyor. Çok şey mi istiyor? Bundan birkaç ay önce, MHP İl Yönetimi olarak, Gazi ve Şehit Aileleri derneklerini ziyaret etmiştik. Orada çok acı bir gerçeği öğrendik, binanın tefrişini yani eşyalarını Avustralya Konsolosluğu tedarik etmişti. Çok üzülmüş, kahrolmuştuk. Koca Türk Devleti, kendi şehidinin, gazisinin geride kalanlarına sahip çıkamamış, Çanakkale’de göğüs göğse savaştığımız, 100 yıl önceki düşmanlarımız sahiplenmişti. Ümit Burunluları ziyaretimizde yine aynı tablo ile karşılaştık. Sakatlar derneğinin tefrişini de, yine Avustralya Konsolosluğu yapmıştı. Tıkandık. Kalakaldık. Sözün bittiği yerdeydik. Ne denilebilir ki?

ÖDÜL
     Ümit Burunlular, Engelliler Dünya Bilek Şampiyonu oldu. Ödül yönetmeliğine göre 300 altın alması gerekiyor. Ama nerede? Alan veren yok. Onun, Altında, parada pulda gözü yok. “Derneğime yardım edilsin, ekipmanlarımız tedarik edilsin, rahat bir çalışma ortamı sağlansın, başka istediğim yok” diyor. Ödül yönetmeliğindeki 24 maddenin tamamı, Ümit Burunlular’a uyuyor. Devşirme sporcularla, yurt dışı şampiyonalara katılıyoruz. Onların elde ettiği başarılarla övünüyoruz. Ödül yönetmeliğine göre Altınla taltif ediyoruz. Peki, Öz be öz Türk Oğlu Türk bu sporcumuzdan neyi kıskanıyoruz? Elde ettiği başarı küçümsenemez. İlgililerin, yetkililerin, iş adamlarının, bu Derneğimize sahip çıkmaları, Dünya Şampiyona sporcumuza da her türlü yardımı yapmaları, vatandaşlık görevidir.

AZICIK GÜLELİM
     Gülecek hal de kalmadı. Çok zengin bir ülke olmakla övünürken, bizim yapmamız gereken işleri, yabancı ülkeler yapıyor. Gel de gül. Neyse. Yine de bir iki çızıktıralım. Biraz tebessüm edin. Bir gün Viyana’da bir Avusturyalı, bir Türk’ün arabasına binmiş. Yolda giderken trafik lambalarını olduğu yere gelmişler. Kırmızı ışık yanmasına rağmen, bizim Türk gaza basıp geçmiş. Avusturyalı şaşkın, şaşkın sormuş: -Kırmızı ışıkta niye geçtin?
Bizimki kendinden emin bir ifadeyle yanıtlamış: -Ben Türküm!.. Yola devam etmişler ve karşılarına yine kırmızı ışık gelmiş, bizim Türk gaza basıp geçmiş. Avusturyalı biraz da alaylı bir ifadeyle sormuş: – Niye kırmızıda geçtin? Bizimki de aynı emin ifadelerle cevap vermiş: -Ben Türküm!.. Epeyce bir yol aldıktan sonra yine lambalara yaklaşmışlar. Trafik ışıkları yeşil yanıyormuş, bizim şoför durmuş. İyice şaşıran Avusturyalı arkadaşı uyarmış:
– Yahu niye durdun? Devam etsene!.. Bizim Türk çekingen bir sesle yanıt vermiş: – Olmaz, bir Türk geçebilir!.. Sağlıcakla kalınız.

Hakkımızda Yusuf Eroğlu

Yusuf Eroğlu

Bu Haber Çok Okundu

KENT KONSEYİ SEÇİMİ NEYİ GÖSTERDİ?

KENT KONSEYİ SEÇİMİ NEYİ GÖSTERDİ? Öncelikle kimlerin nerede nasıl ve ne şekilde durması gerektiğini, ardından …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif